Zespół Slayer
Strona główna » Kerry King o graniu dla “niemetalowej” publiczności i problemach z układaniem setllist
INNE NEWSY

Kerry King o graniu dla “niemetalowej” publiczności i problemach z układaniem setllist


Po koncercie w ramach niemieckiego festiwalu Rock Im Revier* organizowanego w Dortmudzie, Kerry King, gitarzysta Slayer, opowiadał o technicznych aspektach grania na wielkich imprezach. Zapytany o to, czy kapeli takiej jak Slayer ciężej się gra przed “niemetalową” publiką, odpowiedział, że nie, zwłaszcza w Europie:

Często gramy na koncertach z zespołami, których nawet nie znam. Ale kiedy wspominam o nich mojej żonie, ona zaczyna: “O mój Boże! Grasz z tą kapelą!”, a ja nawet nie mam pojęcia, kim oni są. Ale granie dla niemetalowej publiczności jest wręcz tradycją w Europie. To znaczy, oczywiście, że są tu metalowe imprezy jak Full Force, Wacken czy Bloodstock, Hellfest. Te są tylko metalowe, ale wiele festiwali tutaj jest po prostu ogromną mieszaniną.
King zdradził również, że wiele w koncertowej liście utworów zależy od warunków technicznych i możliwości technicznego przygotowania się przed występem. Jeśli nie ma możliwości dokładnego przetestowania danego sprzętu lub brzmienia, zespół rezygnuje z grania utworów, w których jest ono potrzebne. Gitarzysta twierdzi, że to wyjście jest lepsze od wściekania się w środku piosenki, kiedy coś przestaje działać. Jednak setlista nie wynika tylko z aspektów technicznych. Duże znaczenie ma tu dorobek zespołu:

Wiecie, jesteśmy z nową płytą, mamy nowy materiał, ale mamy za sobą 35 lat kariery, stamtąd też mamy inne utwory. Oczywiście z każdą płytą wybór robi się coraz trudniejszy. Są rzeczy, które chcemy grać, ale nie ma na nie czasu.

*Festiwal odbył się w maju tego roku, jednak wypowiedzi Kerry’ego Kingo dopiero teraz trafiły do sieci.

Podobne artykuły

Neil Fallon z Clutch wspiera walkę z pedofilią w sieci

Redakcja

Zmarł Nick John, manager Mastodon

Dominika Kudła

QUEEN zagra spektakularny koncert w Łodzi!

Tomasz Koza

Tajemnicza zapowiedź Behemotha (Wideo)

Dominika Kudła

Hollywood Vampires: bilety w sprzedaży. Pakiet Ultimate Meet & Greet w cenie 5460,00 zł

Tomasz Koza

Bruce Dickinson gospodarzem filmów edukacyjnych World of Warplanes

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!