Strona główna » Klip do nowego singla Pain Of Salvation
NEWSY PŁYTY WIDEO

Klip do nowego singla Pain Of Salvation

Piątek 13 zwykło się uważać jako pechowy dzień. Oby jednak ta data nie okazała się feralna dla szwedzkiego Pain Of Salvation, ponieważ właśnie 13 stycznia w piątek ukaże się długo wyczekiwany, dziesiąty studyjny album zatytułowany “In The Passing Light Of Day”. W ramach przedsmaku zespół serwuje świeży teledysk do utworu “Meaningless”.

Klip został wyprodukowany przez Joakima S. Hammonda i Love’a Fagerstedta z Lynx Pictures. Zespół komentuje:

Jesteśmy niezmiernie dumni, mogąc zaprezentować wideo z nadchodzącego albumu “In The Passing Light Of Day”. Love i Joakim, jak i cała ekipa filmowa, odwaliła kawałek dobrej roboty. W klipie można zobaczyć także kilku wspaniałych fanów Pain Of Salvation, którym chcemy przesłać ekstra podziękowania! Niech zacznie podróż, w mijającym świetle dnia. Oto “Meaningless”.

Nagrana w Dugout Studio w Szwecji pod okiem producenta Daniel Bergstrand (współpracującego z In Flames czy Meshiggah) płyta jest powrotem do początkowych, ciężkich brzmień zespołu. Jej klimat przesiąknięty jest również ciężką chorobą, z którą zmagał się w 2014 roku frontman kapeli, Daniel Gildenlöw. Materiał odzwierciedla umysł człowieka z perspektywą śmierci i przemijającego życia. Jak mówi muzyk:

To, co zaczęło się jako irytujące zakażenie, w zaledwie kilka godzin zmieniło się w bardzo realną opcję mojej śmierci. (…) Album pokazuje jednak też piękno przejścia, tego, co nieuniknione. I nadziei pokładanej w jutrze, nadziei na zmianę, bez względu na to, jak krucha i naiwna ta nadzieja może być.

pain-of-salvation-in-the-passing-light-dayTrack lista:

01. On A Tuesday
02. Tongue Of God
03. Meaningless
04. Silent Gold
05. Full Throttle Tribe
06. Reasons
07. Angels Of Broken Things
08. The Taming Of A Beast
09. If This Is The End
10. The Passing Light Of Day

 

 Podobne artykuły

Król Koleś jesienią w Poznaniu i Krakowie

Dominika Kudła

Pearl Jam zapowiadają dokument i album “Let’s Play Two”

Tomasz Koza

Apocalyptica skończyła nagrania w studiu do nowej płyty

Lena Knapik

Arkona prezentuje teledysk do utworu “Serbia”

Lena Knapik

Gojira gwiazdą Pol’and’Rock Festival

Agata Laszuk

Cro-Mags już 25 czerwca w Warszawie!

Agata Laszuk

Zostaw komentarz