NEWSY WYDARZENIA

KoЯn ponownie zagra w Polsce!

 
Organizatorzy Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty od dłuższego czasu zapowiadali próbę przesunięcia w czasie do lat 90-tych programu tej imprezy. Właśnie to nastąpiło. Pierwszy i od razu wielki koncert legendarnej grupy gromadzącej dziesiątki tysięcy ludzi.

KoЯn to amerykańska grupa grająca alternatywny metal z różnymi elementami z innych gatunków muzycznych. Powstała w Kalifornii w 1993 r. Aktualny skład grupy tworzą – gitarzyści James „Munky” Shaffer i Brian „Head” Welch, basista Reginald „Fieldy” Arvizu, perkusista Ray Luzier i charyzmatyczny wokalista Jonathan „JDevil” Davis.

Zespół zadebiutował albumem pt. „Korn” pod koniec 1994 r. Tym samym otworzył nowy rozdział w historii szeroko pojętego alternatywnego metalu nazwanego nu metal, który łączy w sobie elementy heavy metalu z innymi gatunkami muzycznymi takimi jak rock alternatywny, hip hop, funk i grunge. KoЯn zaskoczył wszystkich szalenie agresywną, oryginalną mieszanką metalu z rapem oraz mrocznymi i bardzo zaangażowanymi w kwestie społeczne tekstami Davisa. Ich niezwykle dynamiczne i widowiskowe koncert zyskały natychmiastowy rozgłos, a częste trasy pozwoliły na podbicie wszystkich rynków świata. Album został pozytywnie oceniony przez krytyków w USA i mimo skromnej promocji osiągnął status multiplatynowej płyty.

Do tej pory grupa nagrała 12 płyt, które sprzedały się w nakładzie prawie 40 milionów sztuk. Osiem albumów KoЯn ma status platynowych płyt i wszystkie ich płyty znalazły się w Top 10 najbardziej prestiżowej listy „Top 200” amerykańskiego tygodnika Billboard. “Life Is Peachy”, “Follow The Leader” czy “Untouchables” to już klasyczne albumy tej grupy. Grupa dostała 2 nagrody Grammy m.in. za wideo do utworu „Freak On The Leash”. Autorem tekstów w zespole jest wokalista Jonathan Davis. Muzyk opisuje m.in. przeżycia z dzieciństwa.

W 2013 r. powrócił do zespołu Brian „Head” Welch co zaowocowało znakomitym albumem T”he Paradigm Shift”, który jak zwykle trafił do Top 10 listy Billboard.

KoЯn słynie z bardzo ekspresyjnych, porywających publiczność koncertów, na których potrafi zagrać cover słynnego utworu w swój niepowtarzalny sposób. Grali trasy z wieloma gigantami rocka m. in. z Metallica, Ozzy Osbourne, System Of A Down i Limp Bizkit.

KoЯn chętnie koncertuje w Polsce gdzie ma wielką i wierną publiczność. 15 sierpnia zagra na 11 edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Bilety w sprzedaży za pośrednictwem portalu ticketpro.pl. Jako support zagrają: Chassis oraz Acid Drinkers.

(inf. pras.)

Podobne artykuły

Lider Saxon na temat zjawiska hologramów nieżyjących muzyków

Agata Laszuk

Tony Iommi: “Ostatnią rzeczą, na jaką mam ochotę jest złapanie za gitarę”

Agata Laszuk

Covan Wake Up! Zbiórka na wózek dla Adriana Kowanka

Agata Laszuk

Pestilence publikuje nowy utwór „Multi Dimensional”

Agata Laszuk

Morgan Håkansson (Marduk): “Podążamy za swoim instynktem”

Dominika Kudła

Wokaliści Opeth i Katatonii śpiewali rapsy

Lena Knapik

Zostaw komentarz