Image default
MUZYKA NEWSY

Kolejny utwór z nowego albumu Orphaned Land pt. “Unsung Prophets & Dead Messiahs”


Od dzisiaj na sklepowych półkach można znaleźć świeży album izraelskich przedstawicieli progresywnego metalu z Orphaned Land zatytułowany “Unsung Prophets & Dead Messiahs”. Do sieci natomiast trafił kolejny singiel zatytułowany “Chains Fall To Gravity”, do którego solówkę nagrał wirtuoz gitary Steve Hackett, znany m.in. z Genesis.

Cały krążek jest napisany z myślą o platońskiej “alegorii jaskini”.

Wokalista Kobi Farhi o znaczeniu “Chains Fall To Gravity”:

To bardzo ważny utwór na naszym albumie i w jego koncepcji. To punkt, w którym bohater zostaje uwolniony i wychodzi z jaskini. Zostawia tam wszystko, co uważał za prawdę. (…) Pamiętam, kiedy opowiadałem Steve’owi Hackettowi o tej piosence i całym pomyśle, a on włożył te wszystkie emocje w gitarową solówkę. To jedna z najlepszych solówek ze wszystkich utworów Orphaned Land. Byliśmy przeszczęśliwi i zaszczyceni tym, iż legenda rocka zagrała z nami w tym kawałku!

Muzycy współpracowali ze sobą już wcześniej.


Wokalista kapeli pojawił się na wydanym w ubiegłym roku albumie Hacketta “The Night Siren”, który zrzeszał artystów z całego świata. Gitarzysta o ponownym połączeniu sił:

Byłem podekscytowany tym, że Kobi Farhi zaśpiewał na mojej płycie w jednym z utworów. Brzmiał tak pięknie i mistycznie. Taką samą przyjemność sprawiło mi nagranie tej solówki do utworu z albumu Orphaned Land, który ma świetne brzmienie.

Kobi zdradził również kulisy współpracy.

Hackett skontaktował się z Farhim, ponieważ chciał go usłyszeć na swojej płycie. Zapytał się również o formę płatności: pieniądze czy barter wokalu za gitarowe solo na którymś z utworów Kobiego? Farhi szybko się zdecydował:

Co bym zrobił z kasą? Kupił kurtkę? Jedzenie? Poszedł do kina? Zapomniałbym o pieniądzach, ale solówka jest wieczna.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Nergal z zarzutem znieważenia godła Polski

Lena Knapik

Jezus odwiedza Cradle Of Filth na MCM Comic Con

Agata Laszuk

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci Vinniego Paula

Agata Laszuk

Zostaw komentarz