NEWSY PŁYTY WYDARZENIA

Kolor Życia! – Closterkeller zapowiada nowy kolorowy album i jesienną trasę koncertową.
Do palety barw zespołu dołączy odcień zieleni za sprawą nowego studyjnego wydawnictwa „Viridian”. Po sześciu latach od ostatniego krążka ”Bordeaux”, zespół zapowiada wydanie jesienią tego roku, kolejnego, dziesiątego albumu studyjnego, którego wydawcą jest Universal Music Polska. Materiał został już zarejestrowany w studio „KULTOWE” Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Oficjalna premiera albumu „Viridian” odbędzie się 22 września 2017.

Będzie to pierwszy album w nowym, odmłodzonym składzie Closterkeller, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą:  klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi:

To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na „Viridian” jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność. Głos mi chodzi znakomicie, jeszcze nigdy tak sprawnie nie poradziłam sobie w studio, aż jestem zdziwiona. Po raz pierwszy oddałam produkcję w czyjeś ręce – chłopaków i naszego realizatora Adama. To jest wielki eksperyment ale w końcu bez takich rzeczy nie ma postępu toteż trzęsie mną ale trzymam twarz na kłódkę. No, tak… prawie!

Część materiału z „Viridian” zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

closterkeller-viridian

W ramach promocji albumu Closterkeller przygotował dla fanów ponad trzydzieści koncertów które odbędą się pod szyldem jesiennej trasy koncertowej „ABRACADABRA VIRIDIAN TOUR 2017”. Closterkeller wystąpi w towarzystwie zaproszonych na trasę kilku zespołów. Kilkanaście koncertów w ramach tej trasy zagra zespół Pampeluna, który będzie promował swój nowy studyjny album „BUNT”.

Lista koncertów:

21.09. – Białogard
22.09. – Darłowo
23.09. – Szczecin
24.09. – Gorzów Wkp.
29.09. – Legnica
30.09. – Radków
01.10. – Włocławek
13.10. – Siedlce
14.10. – Chełm
15.10. – Lublin
28.10. – Elbląg
29.10. – Gdynia
31.10 – Łódź
03.11. – Zabrze
04.11. – Opole
05.11. – Lubin
10.11. – Zielona Góra
11.11. – Żagań
12.11. – Wrocław
17.11. – Kutno
18.11. – Piła
19.11. – Bydgoszcz
24.11. – Łomża
25.11. – Płock
01.12. – Ostrów Wkp.
02.12. – Miłosław
03.12. – Poznań
08.12. – Częstochowa
09.12. – Kraków
10.12. – Bielsko Biała
Inf. Prasowa / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Malcolm Young na kolejnym albumie AC/DC?

Agata Laszuk

Sacred Reich rozstało się z perkusistą

Dominika Kudła

Obejrzyj nowy teledysk grupy Belphegor do utworu “Baphomet”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz