NEWSY PŁYTY

Dwa koncerty na jednym DVD od Dimmu Borgir

Norwescy giganci symfonicznego black metalu w końcu wyłaniają się z mrocznych czeluści, aby 14 kwietnia wydać długo wyczekiwane DVD “Forces Of The Northern Night”. Płyta będzie zawierać dwa koncerty: legendarny show w Oslo z Norwegian Radio Orchestra oraz występ z Wacken Open Air z 2012 roku z prawie setką muzyków na scenie.

Jak zapowiada kapela:

Ta prawdziwa kombinacja pięknej i bestii wyglądała dla fanów jak coś, co wyewoluowało naturalnie, jednak potrzeba było wiele czasu, przygotowań i oddania, żeby urzeczywistnić tę gigantyczną produkcję i zapełnić scenę dziewięćdziesięcioma minutami zadziwiających setów. Ten koncert poprowadził fanów przez klasykę z dyskografii zespołu, od majestatycznego “Mourning Palace” do manifestu “Puritania” i “Gateways”… Dimmu Borgir wie, jak nie zostawić za sobą nic oprócz prochu.

Shagrath, frontman zespołu, przyznał, że występ z orkiestrą był dla niego szczytem kariery:

Zawsze używaliśmy mnóstwo elementów symfonicznych w naszej muzyce. Ale nigdy wcześniej nie robiliśmy tego z prawdziwą orkiestrą na żywo. Dotychczas przewijały się sample, syntezatory i inne, więc to było wielkie i wspaniałe przeżycie dla nas!

dimmu-borgir-forces-of-the-northern-night

Koncertowe DVD to jednak nie wszystko. Dimmu Borgir enigmatycznie daje do zrozumienia, że płyta z występami to nie jedyny skarb, który ukaże się w 2017 roku. Czyżby szykował się nowy album?

Podobne artykuły

Posłuchaj kolejnego singla Korna z udziałem Coreya Taylora!

Kinga Parapura

3000 zł nagrody za wskazanie sprawców ciężkiego pobicia w Warszawie tuż po koncercie Watain

Agata Laszuk

Fleshgod Apocalypse okradziony, zespół odwołuje część koncertów

Dominika Kudła

Zostaw komentarz