Zespół Lamb of God
Strona główna » Lamb of God upamiętni zmarłego fana na nowym mini-albumie
NEWSY PŁYTY

Lamb of God upamiętni zmarłego fana na nowym mini-albumie

Zespół zapowiedział właśnie nową EPkę zatytułowaną “The Duke”, który trafi do sprzedaży w grudniu. Tytułowy utwór powstał przy okazji sesji nagraniowej do ostatniej płyty Lamb Of God “VII: Sturm Und Drang”,wydanej w ubiegłym roku, ale ostatecznie na nią nie wszedł.

Piosenka “The Duke” stworzona został z myślą o Waynie Fordzie, wielkim fanie i przyjacielu kapeli, u którego w 2010 roku zdiagnozowano białaczkę. W ubiegłym roku, w wieku 33 lat, przegrał walkę z chorobą. Frontman zespołu, Randy Blythe, mówi o hołdzie:

Kiedy byłem w studiu [nagrywając “VII: Sturm Und Drang”], zapytałem Wayne, czy chce coś powiedzieć światu, jakieś szczególne słowa, które chciałby, żeby zostały zapamiętane. Moim pomysłem było nagranie jego przez telefon i wplecenie tego do utworu albo przerobienie jego słów w warstwę tekstową piosenki. Powiedział: “To naprawdę świetne, daj mi się nad tym zastanowić, stary”. Nigdy już jednak do tego nie wrócił. Nie wiem, może nie potrafił zebrać myśli albo nie miał na to ochoty. Niezależnie od tego chciałem go uhonorować w właśnie taki sposób. Chciałem zebrać człowieka, który stał się moim przyjacielem, cały czas wypatrującym własnej śmierci, by był upamiętniony przez muzykę zespołu, który kochał (…) Ci, którzy zastanawiają się, jak umrą, mają nadzieję, że odejdą z godnością. Ale nikt nie wie, jak sobie poradzi, kiedy już śmierć po niego przyjdzie. Wayne udowodnił mi, jak można opuścić ten świat z klasą.Ciekawostką jest fakt, że Blythe chciał zmienić tytuł utworu na “Immortals”. Po rozmowie z ojcem Wayne’a, Frankiem, postanowił jednak pozostać przy oryginale. Okazało się bowiem, że Frank, będąc fanem Johna Wayne’a, nazwał po nim syna. Jak wiadomo John Wayne posiadał pseudonim “The Duke”. Blythe stwierdził, że nastąpiła pełna synchronizacja.

lamb-of-god-the-dukeTrack lista:

01. The Duke
02. Culling
03. Still Echoes (live at Rock Am Ring)
04. 512 (live at Rock Am Ring)
05. Engage The Fear Machine (live at Bonnaroo)

Podobne artykuły

To jest cios! Gojira, Testament, Azarath, Pain, Brujeria i wielu innych dołącza do Brutal Assault 2018!

Tomasz Koza

Overkill, Crowbar, Shredhead i Desecrator w przyszłym tygodniu zagrają w Polsce.

Tomasz Koza

Incantation ujawnia utwór z nowej płyty

Tomasz Koza

Amorphis i Królowa Czasu. Nowy album już w maju

Lena Knapik

Obituary: Perkusista ratuje rannego kotka przed huraganem

Agata Laszuk

Epica publikuje animowany teledysk do „Decoded Poetry”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!