Image default
INNE NEWSY

Marilyn Manson powrócił na scenę… celując w fanów z karabinu

Ten artysta zdecydowanie nie miał w tym roku szczęścia. Najpierw solidnie się połamał podczas próby wspięcia się na element scenografii, który nie podzielił jego entuzjazmu i zwyczajnie go przygniótł, przez co był zmuszony zakończyć koncert i skończył ze złamaną, łataną metalową płytką i dziesięcioma śrubami nogą, pisaliśmy o tym tutaj. Potem w obliczu rzucanych pod adresem basisty Twiggy’ego Ramireza oskarżeń o gwałt zdecydował się podziękować mu za współpracę. Z uwagi na uraz nogi Marilyn Manson musiał odwołać wiele koncertów, jednak w czasie występu na Knontfest pozwolił sobie na coś delikatnie mówiąc osobliwego. Został on wwieziony na scenę na wózku inwalidzkim, a w rękach trzymał karabin. U góry posiadał on przymocowany mikrofon, do którego Manson śpiewał, celując jednocześnie w fanów. Film z tego zdarzenia możecie obejrzeć na stronie TMZ.com.

Cała ta scenka działa się kilka godzin po strzelaninie w kościele w Sutherland Springs na południu Teksasu, w której zginęło co najmniej 27 osób.


Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Sprawa wzbudziła niemałe zaskoczenie i pewną dozę niesmaku. W samym San Bernardino, w którym odbywał się Knotfest miał miejsce zamach terrorystyczny, w wyniku którego zginęło 14 osób. Nie było wiadomo, co właściwie artysta miał na myśli – miało to być dobrym żartem, szokować, a może posiadało drugie dno? Zapytany o całą sprawę Marilyn wyjaśnił to następująco:

„W czasach, kiedy strzelaniny stały się już niemal elementem życia codziennego była to teatralna próba uświadomienia ludziom, jak łatwo można zdobyć broń półautomatyczną i jak normalny stał się dla nas jej widok. Moja sztuka zawsze była reakcją na kulturę popularną i moim sposobem, by zmusić ludzi do myślenia o okropnych rzeczach, jakie mają na tym świecie miejsce. Statyw do mikrofonu, którego użyłem podczas występu [czyli karabin – przyp. red.] został mi wydany za zgodą policji. Moje wyrazy współczucia wszystkim tym, którzy zostali dotknięci nieodpowiedzialnym i nagannym użyciem PRAWDZIWEJ broni.”

Źródło: Metalinjection.net / TMZ.com / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Koncert Einara Selvika w Krakowie przeniesiony

Tomasz Koza

Meshuggah nadciąga do kraju nad Wisłą. Bilety bliskie wyprzedaniu

Albert Markowicz

Cały skład Decapitated wyszedł z aresztu. Pomógł poseł Dominik Tarczyński

Lena Knapik

Zostaw komentarz