MUZYKA NEWSY PŁYTY

Memoriam prezentuje trailer i singiel z nadchodzącego albumu


Memoriam, czyli muzyczna fuzja tworzona przez członków Bolt Thrower i Cerebral Fix, prezentuje pierwszy trailer nadchodzącego albumu zatytułowanego “The Silent Vigil”. Załączamy także jedyny opublikowany dotąd singiel z krążka:


Poniżej wypowiedź zespołu odnośnie singla pt. “Bleed the Same”:

Utwór jest odpowiedzią na lęk i nienawiść, które są obecne w świecie, w którym żyjemy. Teksty mówią głównie o wolności, równości i sprawiedliwości. Oto tematyka określająca całą płytę. Warstwa liryczna zahacza nie raz o nacjonalistyczno – ksenofobiczne ideologie, rozpowszechniane na skalę światową. Utwór został w sposób ironiczny zainspirowany przemową inauguracyjną Donalda Trumpa.

Autorem okładki “The Silent Vigil” jest Dan Seagrave, który tworzył oprawę graficzną także dla takich zespołów jak Suffocation czy Hypocrisy.

Tak członkowie Memoriam tłumaczą znaczenie wykreowanej przez grafika ilustracji:

Poleciliśmy Danowi wykreowanie czegoś, co byłoby nawiązaniem do naszego pierwszego albumu. A konkretniej do procesji pogrzebowej, trumny z upadłym dowódcą niesionej przez eteryczny pejzaż po bitwie. “The Silent Vigil” jest kolejnym etapem podróży, gdzie trumna otoczona jest przez zebranych w ciszy, podobnych terakotowej armii. Okładka pokazuje ogólną powagę, urozmaiconą o spustoszenie i militarne wraki w tle. Drzewo w centralnej części symbolizuje życie – kontynuację.

Memoriam pierwotnie miał być wypełnieniem pustki po zmarłym tragicznie perkusiście Bolt Thrower, Martinie “Kiddiem” Kearnsem. Sam zespół odwołuje się w swojej stylistyce do oldskulowego death metalu, utrzymując standardy poprzednich kapel, do których przynależeli członkowie.

Memoriam - The Silent Vigil album

Tracklista “The Silent Vigil”:

  1. Soulless Parasite
  2. Nothing Remains
  3. From The Flames
  4. The Silent Vigil
  5. Bleed The Same
  6. As Bridges Burn
  7. The New Dark Ages
  8. No Known Grave
  9. Weaponised Fear

Podobne artykuły

Lamb of God upamiętni zmarłego fana na nowym mini-albumie

Lena Knapik

Posłuchaj “Guido”, nowego mini albumu Furii.

Tomasz Koza

Jeff Waters: “Annihilator poza sceną i studiem jest solowym projektem”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz