NEWSY WIDEO

Metallica – za kulisami “Moth Into Flame”

Na oficjalnym youtubowym kanale zespołu pojawił się making of najnowszego utworu Metalliki “Moth Into Flame”. Piosenka pochodzi z dziesiątego studyjnego albumu “Hardwired… To Self-Destruct”, który wyjdzie na światło dziennie 18 listopada nakładem Blackened Recordings.

Wiadomo już, że wydawnictwo będzie się składało z dwóch płyt i 12 piosenek, co daje prawie 80 minut muzyki. W wersji deluxe usłyszeć będzie można również covery Dio, Iron Maiden i Deep Purple oraz nagrania z koncertu z okazji sklepu Rasputin w Berkeley.W jednym z wywiadów Lars Urlich uchylił rąbka tajemnicy warstwy tekstowej utworów z “Hardwired… To Self-Destruct”. Tematyka będzie dotyczyła mrocznych relacji, nie tylko międzyludzkich, ale ukrytych też wewnątrz osobowości. Spytany natomiast o ulubione kawałki odpowiedział:

Jak dla mnie liryczne najlepsze są “Moth Into Flame”, lubię też “Am I Savage?” i, rany, naprawdę uwielbiam “Dream No More”, które jest pewnym rodzajem odniesienia do Cthulu, tyle że w zupełnie innym sensie (…) Większość utworów jest prosta. Wprowadzamy nastrój i trzymamy się go zamiast grania jednego riffu i chodzenia w tą i z powrotem, podróżując przez różne pejzaże muzyczne. teraz piosenki są bardziej liniowe.

Tydzień temu zespół udostępnił również oficjalny teledysk do “Moth In Flame”, wyreżyserowany przez Toma Kirka, znanego ze współpracy z Muse .

Podobne artykuły

Metalmania 2017: specjalny pakiet dla fana

Tomasz Koza

TSA za kilka dni zagra w Gdańsku

Tomasz Koza

Mastodon nareszcie zagra w Polsce!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz