Metallica
Strona główna » Metallica oskarżona o plagiat. Wyjaśnienie.
INNE NEWSY

Metallica oskarżona o plagiat. Wyjaśnienie.

Ostatnimi czasy w muzycznym świecie pojawiła się wieść, jakoby Metallica miała się dopuścić plagiatu. Rzekomo kopiowany zespół w końcu postanowił zabrać głos i wystosował oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczył rozpowszechnianym informacjom.

Zagraniczne media donosiły o rzekomym pozwie, który Metallica miała otrzymać od kapeli Incubus (nie mylić z kalifornijskim zespołem powstałym w latach 90.). W jego treści miało się znaleźć oskarżenie o kradzież riffów – motyw z utworu “Hunger For Power” pochodzącym z albumu “Serpent Temptation” z 1988 roku Metallica wykorzystała w “Moth Into Flames”.

Sprawcą całego zamieszania jest Michael Howard z Brutal Records, który podaje się za przedstawiciela Incubus, obecnie po zmianie nazwy 2000 roku znanym jako Opprobrium. Sama treść maila wysłanego przez Howarda trafiła do różnych mediów związanych z muzyką. Niektóre redakcje podejrzewając, że zarzuty mogą być nieprawdziwe, nie zdecydowały się na publikację. Inne upubliczniły informacje, co skłoniło członków Opprobrium do zajęcia stanowiska. Jak napisali:

Krążą pogłoski, jakoby związana z nami osoba twierdziła, że Metallica skopiowała jedną z naszych piosenek zatytułowaną “Hunger For Power” i przypuszczalnie wysłała Metallice list w tej sprawie.
Do wszystkich fanów Opprobrium i Metalliki – nigdy nie wysłalibyśmy takiego pisma Metallice. Jako zespół nie mamy z tym nic wspólnego. Uwielbiamy Metallikę i jesteśmy ich wielkimi fanami. Nie znamy powodów rozprzestrzeniania się takiej informacji.
Ta osoba [wysyłająca pismo] twierdzi, że posiada prawa do naszej piosenki “Hunger For Power”, ale t nie jest prawda. My, jako zespół, posiadamy wszystkie prawa do naszych wszystkich piosenek. To wszystko rozprzestrzeniło się za naszymi plecami. Jesteśmy zaskoczeni i bardzo zasmuceni. Nie popieramy tej osoby, ani nie jesteśmy odpowiedzialni za podjęte przez nią działania.
Jesteśmy po stronie Metalliki, a nie po stronie osoby rozprzestrzeniające te informacje. Dzięki wszystkim fanom Opprobrium i Metalliki. To bardzo smutny dzień dla naszej kapeli.

Podobne artykuły

MetalPoodle: Dalsze rewelacje w rodzinie Osbourne’ów

Lena Knapik

Metallica ogłasza “Now That We’re Live” – specjalny materiał z próby

Tomasz Koza

Grand Magus na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

THAW w Agonia Records. Nowy album w grudniu

Tomasz Koza

Premiera płyty i teledysku Meshuggah

Lena Knapik

Nie chcą Mustaine’a w Rock and Roll Hall of Fame?

Lena Knapik

1 komentarz

ServusChristi 11 kwietnia 2017 at 19:48

Żadna nowość, że Metallica kradnie riffy – wiele hitów, chociażby ENTER SANDMAN:
https://www.youtube.com/watch?v=letLBUrt7yA

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!