Zespół Megadeth
Strona główna » Młodzieżówka islamskiej partii przeciwko koncertowi Megadeth w Malezji
INNE NEWSY

Młodzieżówka islamskiej partii przeciwko koncertowi Megadeth w Malezji

 

Według malezyjskiego The Star Online młodzieżówka islamskiej partii Pan-Malaysian Islamic Party (PAS) wyraziła swój sprzeciw przeciwko dzisiejszemu koncertowi Megadeth Muhammad Khalil Abdul Hadi w Stadium Negara w Kuala Lumpur (Malezja). Wszystko wskazuje jednak na to, że sprawa skończy się tylko na protestach słownych, a koncert tym razem dojdzie do skutku.

Rzecznik prasowy młodzieżówki Hishamuddin Abdul Karim stwierdził, że zgoda na koncert zespołu została wydana bez uwzględnienia negatywnych efektów jakie może wywołać Megadeth u osób biorących udział w imprezie. Jak mówił:

Uważamy to przeoczenie za bardzo poważnie, jest to pogwałcenie wytycznych dotyczących rozrywki w perspektywie islamu opublikowanych przez Jakim [Malezyjski Islamski Departament Rozwoju] i zatwierdzonych przez National Fatwa Committee na ich 107. posiedzeniu w lutym 2015 roku.

Zrób zakupy za min. 220 zł i wykorzystaj kod rabatowy 12%: METALNEWS01

Rzecznik zaprzeczył jednak temu, jakby PAS Youth miało coś wspólnego z rozpowszechnianiem w internecie plakatów z wizerunkiem niedawno wybranego szefa młodzieżówki Muhammada Khalila Abdula Hadiego, które zapraszały do protestów przeciwko koncertowi:

Chciałbym wyraźnie zakomunikować, że te plakaty mają na celu jedynie zdyskredytowanie naszego lidera, a on sam nie jest w żaden sposób w to zaangażowany.

Przypomnijmy, że w 2001 roku malezyjskim władzom udało się odwołać koncert Megadeth z powodu niestosownego image’u i muzyki grupy. Rządowi szczególnie do gustu nie przypadł Vic Rattlehead, maskotka kapeli. Za złamanie zakazu muzykom groziło aresztowanie.

Póki co zespół nie odniósł się do obecnych protestów.


Podobne artykuły

Korn zagra drugi koncert w Polsce

Tomasz Koza

The Lowest oskarża członków Blaze Of Perdition o powiązania z NSBM

Agata Laszuk

Kolejna część trasy z okazji 25-lecia istnienia Illusion startuje za kilka dni!

Tomasz Koza

Posłuchaj za darmo nowego albumu Opeth

Lena Knapik

Execration na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Elvenking prezentuje nowy teledysk

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!