Strona główna » Mord’A’Stigmata powraca z nowym albumem “Hope”. Posłuchaj pierwszego utworu!
MUZYKA NEWSY PŁYTY

Mord’A’Stigmata powraca z nowym albumem “Hope”. Posłuchaj pierwszego utworu!

Ścieżka Mord’A’Stigmata należy do nieskończonych i niezbadanych. Grupa założona w 2004 roku przez gitarzystę, głównego kompozytora i wizjonera – Statika – poruszała się zawsze z dala od głównego traktu muzyki ekstremalnej, z roku na rok formując swoją tożsamość. I choć początkiem podróży Mord’A’Stigmata jest polskie podziemie black metalowe, to zespół dość szybko i bez kompleksów odrzucił kolejne ramy gatunkowe, z każdym kolejnym wydawnictwem ujawniając swoją nieposkromioną naturę i talent do odkrywania nowych, dźwiękowych krain.

Po entuzjastycznym przyjęciu albumu “Ansia” (2013, Pagan Records) i EP “Our Hearts Slow Down” (2015, Pagan Records) w początkiem bieżącego roku Mord’A’Stigmata powraca z krążkiem “Hope”. Podzielony na cztery utwory album pogrąży słuchaczy w bezkresnej melancholii. Dla jednych będzie to cierpieniem, dla innych ulgą.

Lider Mord’A’Stigmata zdradza, jak przebiegał proces twórczy “Hope”:

Kiedyś powiedziałem, że „Ansia” była tak osobistą płytą, że potrzebuję czasu by od niej odpocząć. Przed pracą nad nowym krążkiem potrzebowałem dystansu i przewietrzenia głowy. Nie przypuszczałem wtedy nawet, w jakich okolicznościach przyjdzie mi pisać muzykę i teksty na czwartą dużą płytę Mord’A’Stigmata. Stanąłem przed wyborem: albo zdecydować się na skrajny ekshibicjonizm, albo odłożyć pracę na kolejne 2-3 lata. Wygrał głód tworzenia i dziwna potrzeba rozdrapywania ran, w momencie gdy jedyne uczucie to nadzieja, że kiedyś wszystko będzie jak dawniej. O tym opowiada ta płyta. Ciężko mi nazwać muzykę na „Hope” black metalem, zresztą uważam, że ten termin jest dziś mocno nadużywany. Jak zawsze, wypuściliśmy na świat mieszankę gatunkową, którą określą ludzie mądrzejsi od nas. Jako zespół gramy bardziej sercem niż głową, nie umiemy udawać kogoś kim nie jesteśmy. Taki właśnie jest „Hope” – to muzyka czystych emocji.

“Hope” ukaże się 17 lutego nakładem Pagan Records w formacie CD, LP i cyfrowym. Nagrania zrealizowane w Studio 67. Enigmatyczną i oszałamiającą oprawą graficzną zajął się Bartek Rogalewicz (Rogi, Non Opus Dei, Behemoth, Blindead).

morda-stigmata-hopeTrack lista:

1. Hope
2. The Tomb from Fear and Doubt
3. To Keep the Blood
4. In Less Than No Time

Podobne artykuły

Sabaton pracuje nad nowym krążkiem

Lena Knapik

Festiwal Uwolnić Muzykę: do władz kościelnych wpłynęła petycja od mieszkańców Środy Śląskiej

Dominika Kudła

Björn Gelotte wyjaśnia zmianę basisty w In Flames

Tomasz Koza

Steve Harris i Dave Murray oskarżeni o plagiat „Hallowed Be Thy Name” zapłacili 100 tys. funtów

Dominika Kudła

Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath w grudniu w Polsce w 2018

Dominika Kudła

Behemoth zapowiada DVD na wiosnę 2018

Lena Knapik

Zostaw komentarz