Strona główna » Muzycy Iced Earth i Blind Guardian tworzą trzeci album projektu Demons & Wizards
NEWSY PŁYTY

Muzycy Iced Earth i Blind Guardian tworzą trzeci album projektu Demons & Wizards

Jon Schaffer z Iced Earth oraz Hansi Kürsch z Blind Guardian pracują nad długo wyczekiwanym, trzecim już albumem projektu Demons & Wizards.

Demons & Wizards powstało w 1997 roku i na swoim koncie ma dwie płyty: “Demons & Wizards” z 2000 oraz “Touched By The Crimson King” z 2005. Materiał z drugiego krążka był inspirowany serią książek “Mroczna Wieża” Stephena Kinga, w której Crimson King jest głównym antagonistą.

W najnowszym wywiadzie Schaffer zdradził, że proces pisania utworów oficjalnie już się rozpoczął, ale z pewnością zajmie trochę czasu. Jak mówi:

Nie spieszymy się, ale przynajmniej w końcu to robimy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku to wydamy. Mam też nadzieję, że z pisaniem piosenek zmieścimy w tym roku kalendarzowym w przerwach – Hansi jest zajęty, ja również, ale ruszamy naprzód pierwszy raz od tych 12 lat, czy ile tam ich minęło.

Jak wspomniał Schaffer obaj panowie mieli ostatnio napięte kalendarze. Iced Earth szykuje się do wydania krążka “Incorruptible”, który ukaże się już 16 czerwca nakładem Century Media. 7 lipca odbędzie się natomiast premiera koncertowego albumu Blind Guardian zatytułowanego “Live Beyond The Spheres”, który będzie zawierał materiał zarejestrowany podczas trasy w 2015 roku. Według zapowiedzi zespołu znajdą się na nim stare klasyki, nowe utwory a także rzadko wykonywane na żywo piosenki.

Podobne artykuły

Nergal opublikował fragment nowego utworu Behemoth

Agata Laszuk

Przystanek Woodstock 2017: Trivium zagra na festiwalu

Tomasz Koza

Wspólny koncert Whalesong, Shine i destructio continua w Chorzowie

Tomasz Koza

Dark Fortress pracuje nad nowym albumem

Agata Laszuk

Premiera “The Stage” (wersja deluxe) AVENGED SEVENFOLD już 15 grudnia!

Tomasz Koza

Immolation i Azarath na czterech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!