Strona główna » Muzycy Iced Earth i Blind Guardian tworzą trzeci album projektu Demons & Wizards
NEWSY PŁYTY

Muzycy Iced Earth i Blind Guardian tworzą trzeci album projektu Demons & Wizards

Jon Schaffer z Iced Earth oraz Hansi Kürsch z Blind Guardian pracują nad długo wyczekiwanym, trzecim już albumem projektu Demons & Wizards.

Demons & Wizards powstało w 1997 roku i na swoim koncie ma dwie płyty: “Demons & Wizards” z 2000 oraz “Touched By The Crimson King” z 2005. Materiał z drugiego krążka był inspirowany serią książek “Mroczna Wieża” Stephena Kinga, w której Crimson King jest głównym antagonistą.

W najnowszym wywiadzie Schaffer zdradził, że proces pisania utworów oficjalnie już się rozpoczął, ale z pewnością zajmie trochę czasu. Jak mówi:

Nie spieszymy się, ale przynajmniej w końcu to robimy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku to wydamy. Mam też nadzieję, że z pisaniem piosenek zmieścimy w tym roku kalendarzowym w przerwach – Hansi jest zajęty, ja również, ale ruszamy naprzód pierwszy raz od tych 12 lat, czy ile tam ich minęło.

Jak wspomniał Schaffer obaj panowie mieli ostatnio napięte kalendarze. Iced Earth szykuje się do wydania krążka “Incorruptible”, który ukaże się już 16 czerwca nakładem Century Media. 7 lipca odbędzie się natomiast premiera koncertowego albumu Blind Guardian zatytułowanego “Live Beyond The Spheres”, który będzie zawierał materiał zarejestrowany podczas trasy w 2015 roku. Według zapowiedzi zespołu znajdą się na nim stare klasyki, nowe utwory a także rzadko wykonywane na żywo piosenki.

Podobne artykuły

Trwają prace nad nowym albumem The Black Dahlia Murder

Lena Knapik

Joakim Brodén: “Dobrze się bawimy grając heavy metal”

Agata Laszuk

Kamelot – zobacz teaser nowego albumu

Agata Laszuk

Enslaved w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Chris Adler wraca do grania, ale nie z Lamb Of God

Lena Knapik

Arch Enemy: posłuchaj utworu z nowej płyty

Lena Knapik

Zostaw komentarz