Strona główna » Muzyczny świat skład hołd Chrisowi Cornellowi
INNE NEWSY

Muzyczny świat skład hołd Chrisowi Cornellowi

Dwa dni temu światem wstrząsnęła wiadomość o niespodziewanej śmierci Chrisa Cornella. Muzyk po skończonym koncercie, podczas którego wspominał o kolejnych występach, wrócił do hotelowego pokoju i powiesił się.

Od tego momentu gwiazdy muzyki rockowej i metalowej składają mu hołd, wspominają go w postach w mediach społecznościach oraz wykonują utwory z jego repertuaru.

Ann Wilson z Heart:

On jest na swojej drodze. Kochaliśmy go, teraz życzymy powodzenia w jego podróży. Był i nadal jest piękną duszą.

Dodatkowo Wilson wykonała w programie “Jimmy Kimmel Live” utwór “Black Hole Sun.

Na “Black Hole Sun” zdecydował się również frontman Creed i Art Of Anarchy Scott Stapp podczas akustycznego koncertu w Pensylwanii.

Red Hot Chilli Peppers również oddało cześć muzykowi podczas koncertu w Indianapolis.

Dave Mustaine podczas koncertu Megadeth w Tokio zdecydował się natomiast na utwór “Outshined”, mówiąc, że świat właśnie stracił jeden z najpiękniejszych rockowych głosów.

“Outshined” wykonał również Corey Taylor ze Stone Sour, mówiąc:

Straciliśmy dzisiaj rock’n’rollowego brata. Jak wiecie straciliśmy Chrisa Cornella z Soundgarden i to smutne. Był jednym z moich ulubionych wokalistów i jednym z moich ulubionych pieprzonych autorów piosenek wszech czasów. Fakt, że odszedł, czyni świat nieco mniejszym. Zróbcie więc pieprzony hałas dla Chrisa Cornella.

Brad Wilk z Rage Against The Machine udostępnił na Instagramie wspólne zdjęcie z podpisem:

Smutek po Twoim odejściu jest nie do opisania. Tak blisko domu. Zawsze podziwiałem Twój talent. Na zawsze zachowam w pamięci czas spędzony z Tobą, chociaż nie było go wystarczająco. Zawsze byłeś mądrą, miłą i delikatną duszą. Tak właśnie będę Cię pamiętał. Kocham Cię Chris. Ciężko uwierzyć, że to zdjęcie uchwyciło ostatni raz, kiedy widzieliśmy się tu na ziemi.

Gitarzysta Rage Against The Machine, Tom Morello, również zamieścił posta na Instagramie, w którym napisał:

Kocham Cię bracie. Dziękuję za Twoją przyjaźń, poczucie humoru, intelekt i za Twój wyjątkowy i niezrównany talent. To był zaszczyt, mieć Cię za przyjaciela. Jestem zdruzgotany i głęboko zasmucony tym, że już odszedłeś, mój drogi przyjacielu, ale Twoja nieokiełznana rockowa energia, precyzyjne, niezapomniane melodie i pamięć o Twoim uśmiechu będą z nami na zawsze. Twój piękny głos i piękny upór zawsze będą w moim sercu. Boże pobłogosław Ciebie i Twoją rodzinę.

Chester Bennington z Linkin Park napisał:

Drogi Chrisie, wczoraj śniłem o The Beatles. Obudziłem się z grającą w moim sercu piosenką “Rocku Raccoon” i zobaczyłem niespokojne spojrzenie żony. Powiedziała mi, że mój przyjaciel właśnie odszedł. Myśli o Tobie zalały moją głowę i rozpłakałem się. Ciągle płaczę ze smutku i wdzięczności za dzielenie tylu wspólnych momentów z Tobą i Twoją piękną rodziną. Nawet nie wiesz, jak bardzo mnie inspirowałeś. Twój talent był czysty i niezrównany. Twój głos był radością i smutkiem, złością i przebaczeniem, miłością i rozpaczą, i składał to wszystko w jedną całość. Myślę, że wszyscy się z tego składamy. Pomogłeś mi to zrozumieć. Myślę, że mówiłeś “do widzenia” w swój sposób. Nie mogę wyobrazić sobie świata bez Ciebie. Modlę się o to, żebyś znalazł spokój w kolejnym życiu. Przesyłam swoją miłość Twojej żonie i dzieciom, przyjaciołom i rodzinie. Dzięki za to, że mogłem być częścią Twojego życia.

Głos zawarł również Alice Cooper:

Chris Cornell w naszym kręgu był znany jako “Ten Głos”, ponieważ miał najlepszy rock’n’rollowy głos. Miałem szczęście, napisałem i nagrałem z nim dwa utwory. Jego śmierć przyszła niespodziewanie, była szokiem dla nas wszystkich. “Black Hole Sun” będzie żyło jako klasyk i jego prawdziwa spuścizna.

Podobne artykuły

Alestorm abordażuje studio

Lena Knapik

Oryginalne listy Euronymousa na sprzedaż

Dominika Kudła

Exlibris powraca z nową płytą “Innertia”

Dominika Kudła

Battle Beast, Majesty i Gyze 5 marca we Wrocławiu. Sprawdź rozkład jazdy.

Tomasz Koza

Młodzieżówka islamskiej partii przeciwko koncertowi Megadeth w Malezji

Lena Knapik

Mastodon nareszcie zagra w Polsce!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!