Myrkur przedstawia teledysk do utworu “Ulvinde”

 

Black metalowy projekt Myrkur podzielił się z fanami teledyskiem do utworu “Ulvinde”, który zapowiada nadchodzącą płytę “Mareridt”. Album ukaże się 15 września nakładem Relapse Records.

Klip wyreżyserowany przez Matsa Eka przedstawia opętaną wokalistkę Amalie Bruun pośród surowych norweskich krajobrazów. W tajemniczy nastrój wprawiają omszałe korzenie drzew, nagie skały i pokryte śniegiem góry. Jak mówi Bruun:

Ta piosenka jest o ucieczce na odludzie i w przeszłość. Częściowo jest o tęsknocie za spokojnym miejscem w naturze, oddalonym od “prawdziwego” świata. Świata, w którym często czuję, że nie mogę w nim funkcjonować i nigdy nie byłam przeznaczona do tego, aby w nim funkcjonować.

Sam album producent Randall Dunn komentuje:

Bogate zestawienie mroku i światła, księżyca i matki ziemi, wiedźmy ze świętą. Album zagłębi się w tajemnice i w kobiecość kompozycjami, które rozwinęły wizjonerskie spojrzenie Bruun na mieszankę metalu z wspaniałymi poruszającymi melodiami, mrocznymi folkowymi fragmentami, aranżacjami chórów i przerażającym pięknem.

W listopadzie Myrkur ruszy w europejską trasę z Sólstafir, która niestety nie obejmie Polski.

Wcześniej do sieci trafił “Måneblôt” – pierwszy singiel promujący “Mareridt”.

Źródła: Teamrock.com, npr.org / Fot. materiały prasowe – Daria Endresen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *