Bloodbath
Strona główna » Nadchodzi nowy album Bloodbath
NEWSY PŁYTY

Nadchodzi nowy album Bloodbath

Szwedzko-brytyjska supergrupa death metalowa Bloodbath, składająca się z takich osób jak Jonas Renkse i Anders Nyström (Katatonia), Martin Axenrot (Opeth) i Nick Holmes (Paradise Lost) planuje wejść do studia na początku 2018 roku w celu nagrania następcy „Grand Morbid Funeral”, albumu opublikowanego w roku 2014.

W rozmowie z “Metal Wani”, Holmes wypowiedział się na temat nowego albumu:

Pozostali członkowie zespołu obecnie nad nim pracują, więc myślę, że będziemy nagrywać jakoś pod koniec stycznia lub na początku lutego. Tak więc… tak, zdecydowanie nagramy nowy album, ale zobaczymy, jak to się potoczy. Członkowie Katatonii ostatnio sporo czasu spędzają w trasach koncertowych, które chyba niedługo zakończą; z tego co mi wiadomo, w przyszłym tygodniu mają zagrać w Rosji i tyle jeśli chodzi o koncerty do końca roku. Więc… tak, myślę, że nagrywanie rozpocznie się pod koniec stycznia.

Według Holmesa, nie ma planów organizowania żadnych długich tras zespołu, które mogłyby kolidować z trasami i sesjami nagraniowymi zespołów poszczególnych członków Bloodbath.

Nie będziemy jeździć z Bloodbath w długie trasy. Spędziliśmy siedem tygodni w Europie z Paradise Lost. Nie chcielibyśmy tego powtarzać z Bloodbath. W maju 2018 zagramy krótką trasę w USA; zagramy może osiem koncertów w obu lokalizacjach. Wszystko, co planujemy z Bloodbath to szybkie akcje, jedynie kilka koncertów. Nie chcemy jeździć w długie trasy, chcemy, by nasze koncerty były w pewien sposób wyjątkowe. Planowaliśmy może 13 koncertów kiedy zaczynaliśmy grać na żywo, a i tak skończyliśmy grając jakieś 30… Mimo wszystko to dobra zabawa – spotkać się zresztą i dać koncert, a potem następny, ale nie podjęlibyśmy się niczego, co krzyżowałoby plany Paradise Lost, Katatonii czy Opeth; po prostu Bloodbath zajmujemy się w wolnej chwili.

Holmes zadebiutował w Bloodbath na albumie „Grand Morbid Funeral”, wydanym w listopadzie 2014 nakładem Peaceville. Gościnnie wystąpili na nim również Chris Reifer i Eric Cutler z Autopsy.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiał prasowe

Podobne artykuły

Illusion w nowym teledysku pyta “Kto jest Winien?”

Tomasz Koza

Śmierćmetalowy tydzień w Klubie u Bazyla. Zagrają…

Tomasz Koza

Sepultura rozpocznie nagrania do nowego krążka jeszcze tego lata. Planowana premiera na 2020 rok

Lena Knapik

Never Say Die! Tour już za dwa tygodnie we Wrocławiu!

Tomasz Koza

Pokręcone zmiany we Fleshgod Apocalypse

Agata Laszuk

Czy zdaniem kolegów z zespołu, Dio chciałby występować pośmiertnie jako hologram?

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!