Butcher Babies
Strona główna » Nadchodzi nowy krążek Butcher Babies pt. “Lilith”
NEWSY PŁYTY

Nadchodzi nowy krążek Butcher Babies pt. “Lilith”
Jesienią nakładem Century Media na muzycznym rynku pojawi się trzecia płyta Butcher Babies zatytułowana “Lilith”. Będzie to pierwszy album nagrany z nowym perkusistą, Chasem Brickendenem, który w zeszłym roku zastąpił Chrisa Warnera.

O doborze nazwy i udostępnionej już okładki wokalistka Heidi Shepherd mówi:

Jak pokazuje historia, Lilith była demonizowana i utożsamiana z rozwiązłością oraz nieposłuszeństwem. My jednak uważamy ją za pozytywną postać. Symbol autonomii, równouprawnienia płci i pełnej kontroli swojego losu. Lilith jest naczelną reprezentacją kobiety powiązanej z czarną magią: niezależnej, odrzucającej patriarchalne jarzmo, nie bojącej się używać wszelkich odstępnych jej narzędzi, w tym jej seksualności, aby uzyskać jak najwięcej z życia. (…) Węgorze na okładce reprezentują śliski symbolizm nowego początku i nowej przygody. (…) Mówi się, że sen albo wizja węgorza to potwierdzenie dobrze wybranej ścieżki.

Druga wokalistka, Carla Harvey, dodaje:

Kiedy myśleliśmy o tytule nowego albumu, chcieliśmy znaleźć coś, co urzeczywistniałoby zmysłowość, pożądanie, niebezpieczeństwo i władzę. Zbadaliśmy Lilith i jej początki w różnych kulturach i teraz wiemy, że to osoba, której kiedyś się obawiano, ale teraz jest pięknym, symbolicznym środkowym palcem w kierunku represji. Idealne wyobrażenie naszej płyty.

Data premiery oraz pierwszy singiel mają zostać ujawnione w przyszłym tygodniu. Według wokalistek muzycznie ma być “potężnym thrash metalem” z odrobiną wpływu lat 90. Album ma zawierać 11 utworów.

Butcher Babies - Lilith

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Butcher Babies (materiały prasowe)

Podobne artykuły

Powstaje komiks z członkami Rotting Christ w roli głównej

Agata Laszuk

Ektomorf na klubowym koncercie we Wrocławiu

Albert Markowicz

Immortal publikuje drugi utwór zatytułowany “Mighty Ravendark”

Agata Laszuk

MetalPoodle: Kanye West w koszulce Testament

Lena Knapik

Taśma z przesłuchania Bruce’a Dickinsona do roli wokalisty Iron Maiden

Agata Laszuk

Corey Taylor ma już 26 piosenek na swój solowy album

Mateusz Lip

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!