Nergal w folkowo-bluesowej wersji

Niedawno informowaliśmy o tegorocznym zamiarze wydania płyty koncertowej przez Behemoth i rozpoczętych pracach nad nowym albumem studyjnym, a dla niecierpliwych fanów Adama Darskiego mamy interesujące wieści. Muzyk ujawnił pierwszy owoc współpracy z Johnem Porterem. I chociaż Nergal w zupełnie niemetalowej wersji niekoniecznie każdemu przypadnie do gustu, to opublikowanemu klipowi nie można zarzucić braku specyficznego charakteru.

“My Church Is Black” (w Polsce istniejący również jako “Cyrulik Jack”) to pierwszy singiel z country-bluesowo-folkowego projektu Nergala oraz Johna Portera Me And That Man. Utwór pochodzi z debiutanckiego albumu “Songs Of Love And Death”, którego premiera zaplanowana jest na 24 marca. Duet zdradza, że pracując nad materiałem, inspirował się Johnnym Cashem, Nickiem Cavem czy Tomem Waitsem. Jak przyznaje Darski:

“Cyrulik Jack” był pierwszym utworem, całkowicie autorskim numerem, który nagrałem z Johnem. Znalazłem motyw przewodni i instynktownie zacząłem śpiewać tekst utworu, bez analizowania go, po prostu dałem się ponieść wibracjom. To był również pierwszy utwór, w którym odważyłem się normalnie zaśpiewać.

Porter dodaje, że ten projekt ukazuję siłę muzyki – dwóch obcych mężczyzn z różnych kręgów muzycznych rozpoczyna wspólną artystyczną przygodę.

Teledysk, który według Nergala przedstawia historię człowieka zagubionego w cielesnym świecie, dążącego do sensu i oświecenia, wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz z kreatywnej grupy filmowej Tadam. W obrazie znaleźli się m.in. aktor Paweł Małaszyński, muzyk Wojtek Mazloweski oraz producent filmowy Andrzej Saramonowicz.

me-and-that-man-songs-of-love-and-deathTracklista:

01. My Church Is Black
02. Nightride
03. On The Road
04. Cross My Heart And Hope To Die
05. Better The Devil I Know
06. Of Sirens, Vampires and Lovers
07. Magdalene
08. Love & Death
09. One Day
10. Shaman Blues
11. Voodoo Queen
12. Get Outta This Place
13. Ain’t Much Loving

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *