INNE NEWSY

Nicko McBrain: “należę do grupy staroświeckich, leniwych dupków, którzy zostali przy jednym bębnie”


Przy okazji styczniowych targów NAMM w Kalifornii, magazyn Australian Musician przeprowadził wywiad z perkusistą Iron Maiden, Nicko McBrain. Jedno z głównych pytań, jakie usłyszał muzyk, dotyczyło stylu jego gry. A konkretniej nieużywania przezeń podwójnej stopy.

Nie wiem… Wydaje mi się to bardziej oldskulowe. Widzę takich perkusistów jak Dave Lombardo, Thomas Lang czy Terry Bozzio i są po prostu mistrzami w tym co robią. Kwestią było dodanie bębna, podołanie mu, masa ćwiczeń i tym kolesiom się udało. Ja należę do grupy staroświeckich, leniwych dupków, którzy zostali przy jednym bębnie. I stało się to częścią mojego stylu gry.
(…) Jest wielu mistrzów blastów czy jak to się nazywa. Ale to poza moim zasięgiem [śmiech]. Doceniam tych kolesi, naprawdę mają talent. Ale ja zawsze będę należeć do oldskulowców. Nie zostało nas wielu, rozumiesz.

Także w ubiegłym miesiącu Nicko McBrain poinformował o zakładanym przez siebie sklepie z akcesoriami perkusyjnymi pod szyldem Nicko McBrain’s Drum One, który będzie ulokowany w Manchesterze. Dokładniej w siedzibie dawnego Manchester Drum Centre, założonego w 1983 roku, nabytym jesenią ubiegłego przez Drum One.

Poniżej link do wywiadu z NAMM:Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Zostaw komentarz