Strona główna » Niecodzienny dar dyplomatyczny dla prezydenta Indonezji
INNE NEWSY

Niecodzienny dar dyplomatyczny dla prezydenta Indonezji


Prezydent Indonezji, Joko Widodo jest znany z zamiłowania do muzyki metalowej. Kiedyś Randy Blythe z Lamb of God zażartował na jego temat, że “wreszcie pojawił się metalowy prezydent, z którym można posprzeczać się na temat płyt Slayera”. 😉

Wspomniany prezydent został ostatnio odwiedzony przez premiera Danii, Larsa Løkke Rasmussena, który – jak widać – odrobił pracę domową i dopilnował, by indonezyjski prezydent dostał prezent, z jakiego ucieszyłby się każdy fan metalu.

Wspomnianym darem był nowy box set „Master Of Puppets” zespołu Metallica, który dopiero co trafił do sprzedaży – dodatkowo został on podpisany przez samego, również pochodzącego z Danii Larsa Ulricha.

Według The Jakarta Post, obdarowany prezydent wydawał się być zachwycony prezentem:

“Premier Rasmussen rozumie moje upodobania [muzyczne]” – przyznał z szerokim uśmiechem Joko Widodo, kiedy otrzymał podarowany mu box set, zawierający osiem heavy metalowych klasyków takich jak ‘Disposable Heroes’, ‘The Things That Should Not Be’ i ścieżkę tytułową, jak również niepublikowane wcześniej wersje demo, miksy i nagrania na żywo.

Mimo ewidentnej słabości do metalu, prezydent Widodo jest szeroko krytykowany za surową postawę wobec narkotyków. W tym roku otrzymał on prośby od Axla Rose, Tony’ego Iommi i Barney’a Greenway z Napalm Death, by potraktował łagodnie dwóch metalowców, których złapano na próbie przemytu heroiny do Indonezji. Prośby te zostały jednak zignorowane.

Źródło: MetalInjection.net / Fot. Vice.com

Podobne artykuły

Xandria z nowym teledyskiem

Lena Knapik

Nergal: pomóżmy samotnym matkom. Akcja charytatywna klubu Progresja.

Tomasz Koza

Iron Maiden na drugim koncercie w Polsce w 2018 roku!

Tomasz Koza

Chris Fehn już nie jest członkiem Slipknot

Lena Knapik

Ozzy opowiada o swoim uzależnieniu od seksu

Lena Knapik

Hate powraca, posłuchaj utworu “Path to Arkhen” jeszcze w pre-produkcji

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!