NEWSY PŁYTY

Nowa płyta Amberian Dawn w listopadzie

 

Fińscy przedstawiciele symfonicznego metalu szykują się do premiery ósmego w dorobku krążka. Nowa płyta Amberian Dawn zatytułowana “Darkness Of Eternity” zagości na sklepowych półkach 10 listopada.

Nowy materiał klawiszowiec i mózg zespołu, Tuomas Seppälä, komentuje:

To jest jeden z najbardziej emocjonalnych albumów Amberian Dawn. Ma kilka naprawdę pompatycznych piosenek wpisujących się w nastrojowość ciemnego i symfoniczno-melodyjnego metalu, ale też w kontraście do nich kilka chwytliwych utworów. Ciężko mi to upchać w jeden gatunek, ciągle chcę komponować piosenki różnego rodzaju!

Płyta w większości została nagrana w helsińskim Finnvox Studios. Seppälä zdradza, że znajdzie się na niej kontynuacja utworu “Symphony Nr.1. Part 1 – The Witchcraft” z poprzedniego krążka “Innuendo” z 2015 roku. Piosenka opowiada o małej dziewczynce, uzdrowicielce, którą starszyzna wioski pochowuje żywcem. “Symphony Nr.1. Part 2 – Darkness Of Eternity” z nadchodzącego wydawnictwa przedstawi historię dziewczyny próbującej wydostać się z trumny, którą ciemność poprosi o odtańczenie walca wieczności. Jest planowana również kolejna część, która ukaże, w jaki sposób dziewczyna została złą wiedźmą w magicznym lesie (nawiązanie do albumu “Magic Forest” z 2014).Seppälä dodaje:

Z łatwością mogę powiedzieć, że ten album będzie bez wątpienia najlepiej brzmiącym krążkiem Amberian Dawn! Jest on pewnego rodzaju moim pomnikiem, który pokazuje wiele moich stron jako kompozytora.

Amberian Dawn - Darkness of EternityTracklista:

01. I’m The One
02. Sky Is Falling
03. Dragonflies
04. Maybe
05. Golden Coins
06. Luna My Darling
07. Abyss
08. Ghostwoman
09. Breathe Again
10. Symphony Nr. 1, Part 2 – Darkness Of Eternity
11. Anyone (bonus track)

 

 

 

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Toni Härkönen

Podobne artykuły

Manowar publikuje oświadczenie w sprawie Karla Logana

Agata Laszuk

Ektomorf na klubowym koncercie we Wrocławiu

Albert Markowicz

Nowy album Carcass w 2018? Bill Steer: „Mamy tony nowego materiału”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz