Blitzkrieg heavy metal
Strona główna » Nowa płyta Blitzkrieg “Judge Not!” już w kwietniu
MUZYKA NEWSY PŁYTY

Nowa płyta Blitzkrieg “Judge Not!” już w kwietniu


Weterani Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu z zespołu Blitzkrieg szykują się do wydania albumu zatytułowanego “Judge Not!”. Świeża płyta pojawi się na sklepowych półkach już 27 kwietnia nakładem Mighty Music.

Poprzedni krążek, “Back From Hell” z 2013 roku, został nagrany w studiu Downcast Base HQ w brytyjskim Newcastle przez Phila Daviesa. Wraz z nowymi pomysłami kapela zdecydowała się na zmianę studia. Wybór padł na duńskie Hansen Studios. Ze studiem związany jest Jonas Haagensen, którego muzycy zwerbowali do pracy nad miksowaniem materiału z “Judge Not!”.

Jak przyznaje gitarzysta Ken Johnson:

Wszyscy jesteśmy podekscytowani wydaniem nowego albumu, zwłaszcza po tym, jak EPka “Reign Of Fire” dobrze wypadła i wspaniale zakończyła ubiegły rok. Jej recenzje były bardzo dobre. Mamy nadzieję, że nowy materiał wszystkim się spodoba.


Minialbum “Reign Of Fire” został wydany w grudniu ubiegłego roku jako siedmiocalowa płyta winylowa w limitowanym nakładzie 500 sztuk.

W 2015 roku kapela obchodziła 35. rocznicę powstania. Chociaż jej początek datuje się na 1980, pierwszy singiel, “Buried Alive” został wydany rok później, a debiutancki longplay “A Time Of Changle” dopiero w 1985. Wszystko przez wokalistę Briana Rossa. Był on wówczas związany z jeszcze jedną grupą – Satan, która w tamtym czasie zajęta była koncertowaniem i nagrywaniem swojego pierwszego albumu zatytułowanego “Court In The Act”.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Marilyn Manson o fali oskarżeń o molestowanie w Hollywood

Agata Laszuk

Brutal Assault 22: Incantation, Metal Church, Gorguts, Possessed dołączają do składu

Tomasz Koza

Masachist, Calm Hatchery, Feto in Fetus i Torture of Hypocrisy zagrają w Olsztynie

Tomasz Koza

Black Label Society: Nowy singiel „Room of Nightmares”

Agata Laszuk

Cannibal Corpse – streaming nowego albumu “Red Before Black”

Agata Laszuk

Wielka zbiórka Wintersun już trwa. Oczekiwania przerosły wszystkich!

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!