MUZYKA NEWSY PŁYTY

Nowa płyta Blitzkrieg “Judge Not!” już w kwietniu


Weterani Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu z zespołu Blitzkrieg szykują się do wydania albumu zatytułowanego “Judge Not!”. Świeża płyta pojawi się na sklepowych półkach już 27 kwietnia nakładem Mighty Music.

Poprzedni krążek, “Back From Hell” z 2013 roku, został nagrany w studiu Downcast Base HQ w brytyjskim Newcastle przez Phila Daviesa. Wraz z nowymi pomysłami kapela zdecydowała się na zmianę studia. Wybór padł na duńskie Hansen Studios. Ze studiem związany jest Jonas Haagensen, którego muzycy zwerbowali do pracy nad miksowaniem materiału z “Judge Not!”.

Jak przyznaje gitarzysta Ken Johnson:

Wszyscy jesteśmy podekscytowani wydaniem nowego albumu, zwłaszcza po tym, jak EPka “Reign Of Fire” dobrze wypadła i wspaniale zakończyła ubiegły rok. Jej recenzje były bardzo dobre. Mamy nadzieję, że nowy materiał wszystkim się spodoba.


Minialbum “Reign Of Fire” został wydany w grudniu ubiegłego roku jako siedmiocalowa płyta winylowa w limitowanym nakładzie 500 sztuk.

W 2015 roku kapela obchodziła 35. rocznicę powstania. Chociaż jej początek datuje się na 1980, pierwszy singiel, “Buried Alive” został wydany rok później, a debiutancki longplay “A Time Of Changle” dopiero w 1985. Wszystko przez wokalistę Briana Rossa. Był on wówczas związany z jeszcze jedną grupą – Satan, która w tamtym czasie zajęta była koncertowaniem i nagrywaniem swojego pierwszego albumu zatytułowanego “Court In The Act”.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Zostaw komentarz