NEWSY PŁYTY

Nowa Sepultura już w styczniu

Sepultura ogłosiła już datę premiery czternastego studyjnego albumu zatytułowanego “Machine Messiah”. Krążek ukaże się 13 stycznia nakładem Nuclear Blast. Produkcją zajął się sam zespół wraz z Jensem Bogrenem z Fascination Street Studios in Örebro w Szwecji, który współpracował w swojej karierze m.in. z Amon Amarth, Katatonią czy Opeth.

Okładką zajęła się filipińska artystka Camille Della Rosa. Jak mówi gitarzysta Andreas Kissler:

Znalazłem Camillę Della Rosa podczas poszukiwań alternatywnego artysty do stworzenia okładki naszego nowego albumu. Miałem jakąś koncepcję w głowie i nazwę “Machine Messiah”, ale to nie miało większego znaczenia, bo przeglądałem różne style i pomysły różnych artystów. Kiedy zobaczyłem jej dzieła, byłem naprawdę pod wrażeniem jej stylu, pełnego kolorów i znaczeń, bardzo unikatowych i żywych! Camille pochodzi z Filipin, gdzie kilka lat temu występowaliśmy i gdzie czuliśmy bardzo wyraźnie intensywność filipińskiej kultury. Ona tę energię zawiera w swoich obrazach i szkicach!

Zespół zdradza, że inspiracją wokół tworzenia “Machine Messiah” jest wszechobecna robotyzacja społeczeństwa. Płyta jest opowieścią o koncepcji boga-maszyny, który tworzy ludzkość, pochodzącą od maszyn i kończącą wędrówkę wśród maszyn. Mesjasz, który nadejdzie, będzie robotem, humanoidem albo biomechanicznym zbawicielem.

Kissler dodaje:

Jestem bardzo zadowolony z “Machine Messiah”. To album z nową intensywnością i nowym kierunkiem Sepultury. Nowe muzyczne wyzwanie, krok naprzód. Nie mogę się doczekać, żeby pokazać światu naszą muzykę z nadchodzącego albumu.

Jedną z piosenek z “Machine Messiah”, “I Am The Enemy”, zespół zaprezentował 2 czerwca podczas festiwalu Rock Al Parque w Bogocie. Nagranie można zobaczyć tutaj:

sepultura-machine-messiahTrack lista:

01. Machine Messiah
02. I Am The Enemy
03. Phantom Self
04. Alethea
05. Iceberg Dances
06. Sworn Oath
07. Resistant Parasites
08. Silent Violence
09. Vandals Nest
10. Cyber God

Podobne artykuły

Koncerty metalowe w 2019 roku – prognozy

Dominika Kudła

Posłuchaj “Hope” Mord’A’Stigmata w całości

Tomasz Koza

Ozzy chciałby zagrać z Black Sabbath na turnieju sportowym w 2022 roku

Agata Laszuk

Zostaw komentarz