NEWSY PŁYTY

Nowy album Accept prawdopodobnie w lipcu lub sierpniu


Przy nowym krążku kapela ponownie połączyła siły z producentem Andym Sneapem. Prace nad następcą “Blind Rage” z 2014 trwają od lata i chociaż oficjalnej daty premiery jeszcze nie ustalono, zespół ma nadzieję wydać nowy album w lipcu lub sierpniu przyszłego roku.

Wybór producenta Wolf Hoffmann, gitarzysta Accept komentuje:

Czwarty raz z rzędu z tym samym producentem. To rekord świata Accept. Nie mamy nawet żadnego powodu, żeby myśleć o współpracy z kimś innym, bo za każdym razem kiedy ja i Andy razem nad czymś siedzimy, wychodzi fantastycznie. Kochamy końcowy efekt i mamy świetne zawodowe relacje, po co to zmieniać, skoro to działa, prawda?

Muzyk zdradził również na jakim etapie jest nowy materiał. Według niego zespól jest w połowie drogi, więc ciężko jeszcze określić ogólne brzmienie, które znajdzie się na krążku. Na pewno będzie brzmiał tak, jak Accept zawsze brzmi. Być może całość wyjdzie nieco cięższa niż poprzednie płyty. Hoffmann zapewnia jednak, że z pewnością nie będzie żadnych dziwnych niespodzianek. Jak twierdzi, zespół na pewno nie skręci nagle w stronę łagodności czy nie zacznie grać jazzu. Zapytany o prawdopodobną datę wypuszczenia albumu mówi:

Staramy się jak możemy, żeby wszystko było gotowe w przyszłym roku, najlepiej w lipcu lub sierpniu. Na razie plany są takie, aby dokończyć tę trzymiesięczną trasę z Sabaton i później wskoczyć od razu do studia, żeby dokończyć parę rzeczy. Mamy już zrobionych kupę podstawowych ścieżek, większość wokali też jest gotowa, więc jesteśmy na dobrej drodze.Zostaw komentarz