NEWSY PŁYTY

Nowy album Cavalera Conspiracy już jesienią

 

Cavalera Conspiracy założona przez braci Cavalera szykuje się do wydania nowej, czwartej w dorobku płyty. Album zatytułowany “Psychosis” zadebiutuje 17 listopada nakładem Napalm Records, a jego producentem jest wieloletni przyjaciel kapeli, Arthur Rizk.

Większość materiału została zarejestrowana w studiu w Phoenix w Arizonie. Max Cavalera o następcy “Pandemonium” z 2014 roku serwisowi Metal Wani powiedział:

Album jest już praktycznie skończony. (…) Uwielbiam go. Jest na nim dziewięć utworów, w tym jeden z Justinem [Broadrickiem] z Godflesh, który stylem łączy Nailbomb, Godflesh i Cavalerę. Reszta jest czystym trashowym szaleństwem. Mastering zrobił parę dni temu Joel Grind z Toxic Holocaust. Myślę, że wiele ludzi będzie zaskoczona, kiedy go usłyszy. Jak dla mnie, to najlepszy album Cavalery i mój ulubiony.

“Psychosis” brzmieniem ma przypominać fanom energię zawartą na albumach Sepultury “Beneath The Remains” oraz “Arise”. Warstwa liryczna płyty będzie natomiast mocno zróżnicowana. Jak mówi Max:

To będzie trochę… mix. Będzie kilka rzeczy o tym, co się teraz dzieje. Będzie więc o terroryzmie w piosenkach “Impalement Execution”, “Terror Tactics” i “Excruciating”. Będzie trochę fantasy, jak w “Crom”, który jest ojcem Conana. To naprawdę zabawny utwór. Mamy piosenkę nazwaną “Insane” o aktualnym stanie świata, o Donaldzie Trumpie i o bombach w Anglii i Francji. Później jest instrumentalne “Psychosis”, które jest również nazwą krążka. Myślę, że odzwierciedla obecną sytuację ludzkości i świata. Kawałek jest bardzo szalony, ale żyjemy w obłąkanych czasach i na każdym kroku napotykamy szaleństwo.

Muzyk zdradził również, że piosenka nagrana z Broadrickiem nosi tytuł “Hellfire” i opowiada o dronach, a zainspirowana została filmami “Eye In The Sky” (“Niewidzialny Wróg”) oraz “Good Kill” (“Dobre Zabijanie”).

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Adam “Nergal” Darski oskarżony o znieważenie godła Polski

Lena Knapik

Cztery koncerty Korpiklaani, Turisas oraz Trollfest w Polsce w 2019 roku

Tomasz Koza

Irfan zagra w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz