Zespół Otep
Strona główna » Nowy album Otep jeszcze w 2018 roku
NEWSY PŁYTY

Nowy album Otep jeszcze w 2018 roku


Założony przez wokalistkę, autorkę tekstów, poetkę i malarkę Shamayę Otep zespół nazwany po prostu Otep, szykuje się do wydania kolejnego krążka. Aktualnie kapela przebywa w studiu The Liar w Los Angeles, gdzie nagrywa nowy materiał. Muzykom przyświeca idea powrotu do pierwotnego brzmienia. W tym celu wokalistce towarzyszy Shure Beta 58, mikrofon, za pomocą którego nagrywała pierwszą płytę Otep zatytułowaną “Sevas Tra”. Nienazwany jeszcze album ukaże się w tym roku nakładem Napalm Records.

Shamaya Otep przyznaje, że nadchodzący album będzie najbardziej szczery i autentyczny ze wszystkich dotąd nagranych:

Razem z gitarzystą Aristotlem jesteśmy producentami tego albumu. Aristotle pozwolił nam na tworzenie bez limitów. Gwiezdna muzyka została wzniesiona do zupełnie innej stratosfery dźwięku. Gitarzysta Aristotle, perkusista Justin Kier i basista Drew Barnes – każdy ma tu potężny głos.

Pod względem tekstów nowe dzieło ma uderzać w poetykę i wpisywać się w patriotyczną muzykę protestacyjną.

Ma być muzyką aktywistów, którzy mają nadzieję na podżeganie do zmian w społeczeństwie oraz wspierają stojących na barykadach i maszerujących po sprawiedliwość.

Nowe wydawnictwo będzie ósmym z kolei w dyskografii zespołu. Nie uszło to uwadze Otep, która twierdzi, iż ósemka ma magiczne właściwości:

W nordyckiej mitologii koń Odyna ma osiem nóg. Pitagorejczycy uważali ją za świętą liczbę. Ósmy dzień Chińskiego Nowego Roku jest dniem gromadzenia się wszystkich bóstw w niebie. W tarocie ósemka jest kartą sprawiedliwości. Biorąc pod uwagę obecny klimat polityczny – wydaje się być odpowiednia. Położona ósemka to matematyczny symbol nieskończoności. Jest osiem sabatów w religii Wicca. Babilon otaczało osiem bram, a ósma nazwana była Bramą Isztar, bogini miłości i wojny, ziemi i nieba. I wreszcie jestem skorpionem, a skorpion to ósmy znak zodiaku.

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Amorphis na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Execration na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Ghost zapowiada nowy album „Prequelle”. Posłuchaj pierwszego singla “Rats”

Szymon Grzybowski

Dlaczego Metallica nagrała Garage Days Re-Revisited? Premiera wznowionej edycji.

Szymon Grzybowski

Satyr o muzycznej ewolucji Satyricon i black metalu (Wywiad)

Dominika Kudła

George “Corpsegrinder” Fisher (Cannibal Corpse) o sytuacji Decapitated

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!