Prophets of Rage
Strona główna » Nowy teledysk Prophets of Rage do utworu “Strength In Numbers”
NEWSY WIDEO

Nowy teledysk Prophets of Rage do utworu “Strength In Numbers”
Zespół Prophets of Rage tworzą muzycy kultowych zespołów: Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill. Powstali w 2016 roku podczas burzliwego czasu wyborów prezydenckich w USA. Świeżo po zakończeniu udanej trasy “MAKE AMERICA RAGE AGAIN” grupa wiedziała, że istnieje możliwość przerodzenia ruchu z protestowej sztuki performance’u z taktyczną misją w autonomiczny podmiot łączący kreatywne pomysły.

Wraz z wieloletnim współpracownikiem Rage Against The Machine, producentem Brendanem O’Brienem, członkowie zespołu stworzyli innowacyjny album, na którym połączyli przeróżne style, przepełnione ognistą energią i trafiające do społecznej świadomości. Materiał powstał w niespełna miesiąc.

Projekt Prophets Of Rage momentalnie stał się nie tylko wyjątkowym doświadczeniem dla muzyków, ale również nawołującym do działania ruchem na światową skalę.

PRZECZYTAJ RECENZJĘ NAJNOWSZEGO ALBUMU PROPHETS OF RAGE

Sesje nagraniowe dały nowe pole do rozwoju dla każdego z członków zespółu, zaczynając od elementów djskich DJa Lorda, aż do poruszania szerszego spektrum tematów przez B-Reala, takich jak bezdomność, o której będzie można posłuchać w kawałku “Living On The 110.” “Podczas pierwszego spotkania puszczaliśmy nasze stare utwory, ale również szukaliśmy nowych rytmów, każdy z nas improwizował. I to było naprawdę dobre.” – wspomina Wilk. “Momentalnie powstał język, w którym zaczęliśmy się dogadywać.” “Później ruszyliśmy w trasę i zgraliśmy się jako zespół” dodaje Commerford . “Robimy muzykę w taki sposób w jaki kiedyś tworzyły zespoły”.

Rdzeniem funkcjonowania Prophets Of Rage jest nie tylko miłość do muzyki, ale również wiara w siłę, którą potrafi nieść. “Zanim pojawiły się słowa, były rytmy.” Takimi obserwacjami dzieli się Morello. “Muzyka ma zdolność skłaniania do refleksji ale również wpływu na obecną sytuację. Jest mnóstwo przykładów w historii takich jak ‘We Shall Overcome,’, czy Sex Pistols.” DNA zespołu jest utkane z inspiracji takich zespołów jak The Clash, KRS-One, i Johnny Cash, oraz z ideałów i estetyki poprzedników: szaleńcze tekstury Public Enemy, przyprawiające o dreszcze riffy Rage Against The Machine i imprezowa energia Cypress Hill. “Muzyka jest paszportem na świat” opowiada Chuck D, opisując wyjątkową więź łączącą zespół “To rzadkość spotkać ludzi, którzy chcą podążać w kierunku, który obrali tylko nieliczni”.

Premiera albumu zatytułowanego po porostu “Prophets of Rage” odbyła się 15 września.

Informacja prasowa / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Członkowie Negură Bunget tworzą nowy zespół Sur Austru

Agata Laszuk

Phil Campbell and the Bastard Sons prezentują klip do utworu “Welcome To Hell”

Dominika Kudła

SepticFlesh rusza w trasę z Inquisition

Agata Laszuk

Posłuchaj nowego utworu Nitro

Lena Knapik

Metalmania dokładnie za miesiąc. Kwietniowy nr “MetalHammer” już w sprzedaży.

Tomasz Koza

Tarja Turunen przedstawia kolejny świąteczny teledysk

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!