The Dark Element
Strona główna » Nowy teledysk od The Dark Element
NEWSY WIDEO

Nowy teledysk od The Dark Element
Była wokalistka Nightwish, Anette Olzon, wraz z byłym gitarzystą grupy Sonata Arctica, Janim Liimatainenem, zadebiutuje w świeżej formacji The Dark Element. Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu “The Dark Element”, ukaże się 10 listopada nakładem Frontiers Music Srl. Już teraz można zobaczyć teledysk do utworu “My Sweet Mystery”, który zapowiada zbliżające się wydawnictwo.

Olzon o wyborze miejsca do kręcenia klipu:

Kręciliśmy go w pobliżu Göteborga w świetnej, opuszczonej fabryce, które jest również studiem Patrica Ulleusa, reżysera teledysku. To idealne miejsce z mnóstwem przestrzeni, brudnymi podłogami, kurzem i ceglanymi ścianami. Chcieliśmy, aby klip zawierał prawdziwe uczucia, a ta miejscówka idealnie to oddaje.

Warto wspomnieć, iż na planie teledysku doszło do pierwszego spotkania na żywo Olzon z Liimatainenem. Jak mówi wokalistka:

Miło było w końcu zobaczyć, kim jest ta osoba stojąca za tyloma wspaniałymi utworami, do których nagrywałam wokale. Oczywiście sporo mailowaliśmy w trakcie procesu tworzenia albumu, ale zawsze miło jest spotkać się twarzą w twarz i osobiście porozmawiać.

Jani o współpracy z Anette:

Zawsze byłem wielkim fanem głosu Anette. Kiedy więc nadarzyła się okazja do współpracy, napisania i nagrania albumu nie mogłem powiedzieć “nie”. Praca nad piosenkami przebiegała świetnie i nie mogę się doczekać, aż ktoś usłyszy końcowy efekt. Będzie epicko! Utwory są ekstremalnie melodyjne. Moim celem było napisanie chwytliwych piosenek, które będą prześladować twoje sny i myślę, że misja została wykonana. Przygotujcie się na coś wyjątkowego!

Wcześniej formacja podzieliła się z fanami utworem “The Dark Element”:

Anette śpiewała w Nightwish od 2007 do 2012 roku. W tym czasie udało jej się nagrać z zespołem dwa krążki: w 2007 “Dark Passion Play” oraz w 2011 “Imaginaerum”.


Jani Liimatainen w latach 1996 – 2007 grał na gitarze w power metalowej kapeli Sonata Arctica. Po opuszczeniu w zespołu wraz z wokalistą Stratovarius w 2009 założył Cain’s Offering. Grupa wydała dwa albumy.

Tracklista:

01. The Dark Element
02. My Sweet Mystery
03. Last Good Day
04. Here’s To You
05. Someone You Used To Know
06. Dead To Me
07. Halo
08. I Cannot Raise The Dead
09. The Ghost And The Reaper
10. Heaven Of Your Heart
11. Only One Who Knows Me

 

 

 

Źródło: Loudwire.com

Podobne artykuły

Trailer dokumentu VR o Festiwalu Wacken

Lena Knapik

Gitarzysta Marduk komentuje odwołany w obawie przed Antifą koncert

Lena Knapik

48 lat temu ukazał się debiutancki album Black Sabbath

Szymon Grzybowski

Tomas Lindberg o nowym albumie At the Gates

Agata Laszuk

To będzie thrash metalowe święto. Testament, Death Angel i Annihilator na dwóch koncertach w Polsce

Albert Markowicz

Pierwsze oficjalne zdjęcie I Am Morbid

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!