Epica
Strona główna » Nowy teledysk do utworu z mini-albumu Epiki
MUZYKA NEWSY WIDEO

Nowy teledysk do utworu z mini-albumu Epiki

Epica udostępniła “Immortal Melancholy”, kolejny utwór wraz klipem zapowiadający nową EP-kę zespołu zatytułowaną “The Solance System”. Płyta będzie zawierać utwory niewykorzystane na ostatnim longplay’u grupy “The Holographic Principle” z września ubiegłego roku. Mini-album ukaże się 1 września nakładem Nuclear Blast.

Ballada została zainspirowana prawdziwą historią. Według wokalistki Simone Simons jeden z członków jej rodziny przyjaźnił się z parą, w której obydwie osoby odkryły, że są nieuleczalnie chore. Para zdecydowała się na eutanazję, którą jest legalna w Holandii nawet wtedy, kiedy nie cierpi się na żadną chorobę. Simons komentuje:

Nie mogli znieść faktu, że jedno z nich będzie cierpieć w samotności. Ta historia ciągle przyprawia mi gęsią skórkę. To taka mroczna, ale piękna i głęboka love story.

Klip do “Immortal Melancholy” podtrzymuje animowaną konwencję wykorzystaną na zaprezentowanym w czerwcu pierwszym, tytułowym utworze “The Solance System”. Niedługo ma się ukazać kolejny teledysk, dzięki któremu trylogia będzie stanowić jedną całość.

Wraz ze swoją ostatnią płytą Epica figurowała w pierwszej dziesiątce w notowaniach w Niemczech, Holandii czy Szwajcarii. Okazuje się, że proces jego tworzenia był bardzo owocny. Zespół napisał więcej piosenek, niż mógłby zamieścić na pojedynczym krążku. Grupa nie przepada za ideą albumów z podwójnym CD, dlatego zdecydowała się na wydanie EP-ki z sześcioma niepublikowanymi dotąd utworami. Jak mówi gitarzysta i wokalista Mark Jansen:

Słuchacze mogą się spodziewać mini-albumu o wysokiej jakości z piosenkami, które są zbyt dobre, aby stały się bonusami. Chcieliśmy wydać te utwory razem, aby zachowały pewien kontekst. Po nagraniach zawsze ciężko jest decydować, które piosenki znajdą się na płycie. Oznacza to, że niektóre, chociaż dobre jakościowo, muszą zostać pominięte, bo nie pasują do całości.

Simone Simons dodaje:

Podczas procesu pisania “The Holographic Principle” odkryliśmy, że zostaliśmy obdarzeni olbrzymią ilością utworów. Niektóre nie pasowały do naszego albumu, ale teraz są dostępne na EP! Mam nadzieję, że spodobają wam się tak samo jak nam.

Przypominamy o koncercie Epiki. Grupa wystąpi 9 listopada w krakowskim klubie Studio.

Źródło: billboard.com / Fot. Materiał prasowe

Podobne artykuły

Teaser „Loud Krazy Love”, filmu dokumentalnego o gitarzyście KoRn

Dominika Kudła

Ghost zapowiedział nowy, koncertowy album “Ceremony and Devotion”

Tomasz Koza

Slipknot: Jak powstawał teledysk do “All Out Life”?

Agata Laszuk

Festiwal Summer Dying Loud zbyt satanistyczny

Lena Knapik

Norilsk wydaje nowy album

Agata Laszuk

Sacred Reich rozpoczyna prace nad nowym albumem już bez Grega Halla

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!