Strona główna » Obejrzyj najnowszy teledysk Metal Church
NEWSY WIDEO

Obejrzyj najnowszy teledysk Metal Church

Amerykanie z Metal Church wypuścili teledysk do utworu “Needle and Suture”, który pochodzi z ostatniej płyty zespołu zatytułowanej “XI”.

Album “XI” zadebiutował 25 marca bieżącego roku i błyskawicznie znalazł się na 57 miejscu notowania The Billboard 200. Na krążku powrócił również charyzmatyczny wokalista Mike Howe.

Ponowne zjednoczenie zespołu i wokalisty nastąpiło 2 lipcu 2014, podczas rozpoczęcia współpracy Howego z gitarzystą Metal Church Kurdtem Vanderoofem nad pobocznym projektem. Kurd przekonał Mike’a do powrotu w ramach sprawdzenia, czy uda się odzyskać chociaż część magii zawartej w wydanych trzech albumach zespołu pod koniec lat 80: “The Human Factor”, “Blessing In Disguise” i “Hanging In The Balance”. Efektem sesji było “XI”, które zadowoliło fanów żądnych właśnie powrotu oldschoolowych brzmień kapeli.

Jak mówił Mike:

Kurdt Vanderhoof dopadł mnie w sierpniu 2014 i zaproponował powrót do zespołu. Powiedział, że Ronny [Munroe, były wokalista] opuścił zespół, a on nie chce prowadzić Metal Church. Powiedziałem: “Nie wiem, jestem otwarty na to, ale zobaczmy, jaki rodzaj muzyki uda nam się stworzyć”. Kurdt wszedł do studia i zaczął pisać utwory w stylu “Hanging In The Balance”, który wypuściliśmy 20 lat temu, i przesłał mi je przez internet. Pomyślałem: “Cholera! Ten gość ciągle to ma i robi kawał świetnej roboty”. Przesłał mi kolejną partię, która była tak samo dobra albo i lepsza od poprzedniej. Powiedziałem więc, że nie mogę odmówić.

Podobne artykuły

Jinjer: posłuchaj nowego utworu “Ape”

Dominika Kudła

Blind Guardian z nowym koncertowym albumem

Lena Knapik

Pearl Jam zapowiadają dokument i album “Let’s Play Two”

Tomasz Koza

Immortal publikuje drugi utwór zatytułowany “Mighty Ravendark”

Agata Laszuk

Piotr Luczyk grozi fotografowi pozwem i… ponosi porażkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bartłomiej Pasiak

Brutal Assault 22: już teraz możesz zamówić elektroniczną opaskę do domu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!