INNE NEWSY

Oberschlesien – większość ekipy opuszcza skład zespołu

Powstali w 2008 roku i z miejsca za sprawą wykonywanego industrial metalu zostali okrzyknięci “polskim Rammsteinem. Nic nie zwiastowało takiego obrotu sprawy, jednak w ostatnim czasie szeregi kapeli Oberschlesien opuściło ośmiu członków załogi.

Oberschlesien ma na swoim koncie dwa albumy, “I” oraz “II”. Od dawna pojawiały się plany dotyczące trzeciej płyty, która teraz stoi pod znakiem zapytania. Zespół w poście na Facebooku poinformował o odejściu muzyków Wojtka Jasielskiego, Łukasza Sztaby, Tomka Andrzejewskiego oraz Adama Jurczyńskiego, a także ekipy technicznej w postaci realizatora dźwięku i pirotechnika Darka Kampa, technika sceny Wiktora Saternus, realizatora oświetlenia Bartka Borcza oraz manager Doroty Walenckiej.

Oświadczenie wydane przez grupę:

W dniu 8 lutego 2017 roku muzycy: Wojtek Jasielski, Łukasz Sztaba, Tomek Andrzejewski, Adam Jurczyński oraz ekipa techniczna w składzie: Darek Kampa – realizator dźwięku i pirotechnik, Wiktor Saternus – technik sceny, Bartek Borcz – realizator oświetlenia, manager Dorota Walencka podjęli decyzję o rezygnacji z dalszej muzycznej i koncertowej współpracy z Marcelem Różanką i Oberschlesien Sp. z o.o. Uzasadnienie tej decyzji ma głębokie podstawy i chcielibyśmy, aby pozostało naszą wewnętrzną sprawą.
Tak, jak pisaliśmy wcześniej, na podstawie ustaleń poczynionych przez Michała i Marcela, koncerty podpisane przez Oberschlesien Sp. z o.o. zostały odwołane. Jednocześnie informujemy, że zaczynamy nowy rozdział w naszej twórczości i rezultaty naszej pracy zobaczycie i usłyszycie już niebawem.
Dalsze informacje już wkrótce!
Podobne artykuły

Metal Hammer Festival 2017: Paradise Lost zagra u boku Marilyn Manson

Tomasz Koza

Zgarnij bilet na Metalmanię i pomóż Weronice oraz Bartkowi

Tomasz Koza

Nowa płyta Immolatian już w lutym

Lena Knapik

Zostaw komentarz