INNE NEWSY

Oberschlesien – większość ekipy opuszcza skład zespołu

Powstali w 2008 roku i z miejsca za sprawą wykonywanego industrial metalu zostali okrzyknięci “polskim Rammsteinem. Nic nie zwiastowało takiego obrotu sprawy, jednak w ostatnim czasie szeregi kapeli Oberschlesien opuściło ośmiu członków załogi.

Oberschlesien ma na swoim koncie dwa albumy, “I” oraz “II”. Od dawna pojawiały się plany dotyczące trzeciej płyty, która teraz stoi pod znakiem zapytania. Zespół w poście na Facebooku poinformował o odejściu muzyków Wojtka Jasielskiego, Łukasza Sztaby, Tomka Andrzejewskiego oraz Adama Jurczyńskiego, a także ekipy technicznej w postaci realizatora dźwięku i pirotechnika Darka Kampa, technika sceny Wiktora Saternus, realizatora oświetlenia Bartka Borcza oraz manager Doroty Walenckiej.

Oświadczenie wydane przez grupę:

W dniu 8 lutego 2017 roku muzycy: Wojtek Jasielski, Łukasz Sztaba, Tomek Andrzejewski, Adam Jurczyński oraz ekipa techniczna w składzie: Darek Kampa – realizator dźwięku i pirotechnik, Wiktor Saternus – technik sceny, Bartek Borcz – realizator oświetlenia, manager Dorota Walencka podjęli decyzję o rezygnacji z dalszej muzycznej i koncertowej współpracy z Marcelem Różanką i Oberschlesien Sp. z o.o. Uzasadnienie tej decyzji ma głębokie podstawy i chcielibyśmy, aby pozostało naszą wewnętrzną sprawą.
Tak, jak pisaliśmy wcześniej, na podstawie ustaleń poczynionych przez Michała i Marcela, koncerty podpisane przez Oberschlesien Sp. z o.o. zostały odwołane. Jednocześnie informujemy, że zaczynamy nowy rozdział w naszej twórczości i rezultaty naszej pracy zobaczycie i usłyszycie już niebawem.
Dalsze informacje już wkrótce!
Podobne artykuły

Nie żyje założyciel Negură Bunget

Lena Knapik

Saxon szykuje kolejne reedycje klasycznych albumów!

Tomasz Koza

Wyjątkowy koncert Amenra w Warszawie

Tomasz Koza

Ian Hill: “Glenn podjął najodważniejszą decyzję”

Agata Laszuk

Leprous powraca do Polski

Tomasz Koza

Epica i Powerwolf w styczniu zawitają do Warszawy

Tomasz Koza

Zostaw komentarz