Strona główna » Omnium Gatherum: nowy singiel online
MUZYKA NEWSY WYDARZENIA

Omnium Gatherum: nowy singiel online
Finowie z melodic death metalowego Omnium Gatherum opublikowali w formie lyric video nowy, samodzielny singiel – “Blade Reflections”. Jest on obecnie dostępny do zakupu online i na wszystkich platformach streamingowych; znajdzie się także na limitowanym splicie „Omnium Gatherum/Skálmöldsplit 7″, który będzie można zakupić na nadchodzącej europejskiej trasie koncertowej “Arctic Circle Alliance”.

Wokalista Jukka Pelkonen:

„W świetle ostatnich wydarzeń chcieliśmy wyrazić naszą opinię na temat tragedii, jaką jest samobójstwo. Jest to problem, który może dotknąć każdego z nas. ‘Blade Reflections’ jest manifestem potępiającym samobójstwo i próbą dodania odwagi wszystkim tym, którzy tkwią w otchłaniach samounicestwienia. Sam tam tkwiłem. Wiem, jak bardzo wyniszczające potrafi to być. Nie ma nic cenniejszego niż życie i jest ono warte przeżycia. Nie potępiamy tych, którzy decydują się odejść – chcemy wyrazić poparcie dla wszystkich tych, dla nas wszystkich, którzy postanowili zostać.”

Gitarzysta Markus Vanhala:

„’Blade Reflections’ jest nieco starszym kawałkiem który nie wpasował się do końca w nasz poprzedni album, więc oto i on – w postaci samodzielnego singla! Piosenka ta powstała w czasie sesji nagraniowej z naszym byłym, długoletnim perkusistą Jarmo Pikka, więc przyszłe bębnienie naszego obecnego perkusisty Tuomo Latvala nadal pozostaje dla Was tajemnicą aż do następnego albumu, którego nagrywanie wkrótce rozpoczniemy. Tymczasem przesłuchajcie ‘Blade Reflections’ i spotkajcie się z nami na naszej europejskiej, jesiennej trasie koncertowej „Arctic Circle Alliance” w październiku i listopadzie, na której zagramy wraz z islandzkim Skálmöld i z naszymi fińskimi kolegami z Stam1na!”

Przypominamy również o zbliżających się koncertach zespołu w Polsce. Grupa będzie wspierana przez Skálmöld i Stam1na. Szczegóły poniżej:

Kiedy: 15 listopada (środa) 2017
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 16 listopada (czwartek) 2017
Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertuŹródło: Metalstorm.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Zmarł Oli Herbert, gitarzysta All That Remains

Lena Knapik

Them Pulp Criminals zadebiutuje w Malignant Voices

Tomasz Koza

Kreator składa hołd ikonom rocka w nowym klipie

Lena Knapik

Immolation publikuje klip do “When The Jackals Come”

Dominika Kudła

Samael prezentuje kolejny singiel zatytułowany “Red Planet”

Lena Knapik

Słuchanie min. 78 minut muzyki dziennie ma dobry wpływ na zdrowie

Redakcja

Zostaw komentarz