Paul Mazurkiewicz, perkusista Cannibal Corpse broni brutalnych tekstów zespołu
“Była taka piękna, musiałem ją zabić. Związałem ją i zakleiłem taśmą usta, aby nie mogła krzyczeć. Brutalnie zgwałciłem. Zawiązałem ciasno wokół szyi. Jej ciało drgało, gdy się dusiła. Jej śmierć była wynikiem uduszenia, tak jak pozostałych. Zgwałciłem przed i po śmierci. Rozebrane, nagie torturowane” – to wolne tłumaczenie “Stripped, Raped And Strangled”, jednej z piosenek Cannibal Corpse. Od dawna pojawiają się głosy krytykujące pełne przemocy teksty piosenek oraz okładki albumów death metalowego zespołu z Florydy. Paul Mazurkiewicz, perkusista grupy oraz współautor tekstów od czasu opuszczenia zespołu przez Chrisa Barnesa (pierwszego wokalisty), w wywiadzie dla The Metal Podcast stwierdził, że ten gatunek muzyczny niesie ze sobą pewną specyfikę i nie powinno się na nią przesadnie reagować.
Mazurkiewicza zapytano o to, jak by się poczuł, gdyby któraś z uczestniczących w koncercie kobiet opuściła go z powodu utworów opowiadających o seksualnej agresji wymierzonej w piękną płeć. Perkusista odpowiedział:

“Po prostu robimy swoje. Nie myślimy nawet o żadnej z tych kwestii czy ich mentalności. Nie wiem… Po prostu piszemy nasze piosenki. Niektóre mają trochę więcej brutalności skierowanej w stronę kobiet. Ale na nowszych albumach nie wydaje się być jej więcej niż na starszych rzeczach. Uważam, że dziewczyny wiedzą, na co się piszą, idąc na death metalowy koncert. Jeśli jesteś dziewczyną uwielbiającą death metal, to znasz mentalność tej muzyki i to, o co w niej w ogóle chodzi. Myślę, że większość dziewczyn przychodzi, żeby zobaczyć death metal i pasjonować się tym, a nie po to, aby się obrazić. Wydaje mi się, że byłaby to przesadna reakcja i trochę wyolbrzymienie sprawy. Ja tylko chcę grać death metal.”

Muzyk przyznał również, że jego teksty zdążyły już się rozwinąć, ale:

“Ciągle wyglądają na “Hey, jesteśmy Cannibal Corpse” i liczę się z tym, kiedy piszę. Nie myślę o tematyce tekstów codziennie, nie jestem taką osobą. Wiem, że zagłębiam się w inny świat. (…) Jestem zadowolony z historii, które tworzę, ale te teksty nie są mną, nie odzwierciedlają mnie.”

Źródło: Blabbermouth.net / fot. Materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *