Strona główna » Pillorian: nowy zespół lidera Agalloch ujawnia szczegóły debiutanckiej płyty!
NEWSY PŁYTY WYDARZENIA

Pillorian: nowy zespół lidera Agalloch ujawnia szczegóły debiutanckiej płyty!


9 kwietnia, Pillorian, nowy zespół Johna Haughma z Agalloch, wystąpi w poznańskim Klubie u Bazyla na jedynym koncercie w Polsce. Znamy już szczegóły debiutanckiego albumu, który grupa będzie promować na wiosennej trasie. W sprzedaży pojawiły się również bilety na kwietniowy koncert. Można je nabyć w promocyjnej cenie 50 zł pod tym linkiem:  lhs-booking.8merch.com.

„Obsidian Arc” to tytuł pełnowymiarowego debiutu Pillorian. Przypomnijmy, że prócz Haughma skład zespołu tworzą Steven Parker (Maestus) i Trevor Matthews (Uada). Premierę albumu wyznaczono na 10 marca nakładem Eisenwald. Siedmioutworowy materiał to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Agalloch, lecz dla wszystkich złaknionych atmosferycznego black metalu najwyższej próby. Podczas europejskiej trasy, grupie towarzyszyć będą Niemcy z Valborg.

Rozpad Agalloch był jednym z najważniejszych wydarzeń 2016 roku na scenie metalowej. Pozostawiwszy po sobie pokaźny dorobek, mistrzowie atmosferycznego metalu z USA zakończyli działalność, a każdy z muzyków poszedł we własną stronę. Lider i główny kompozytor Agalloch, John Haughm nie czekał ani chwili z podjęciem nowej działalności. Zaprosił do współpracy Stevena Parkera (Maestus/ex-Arkhum) i Trevora Matthewsa (Uada) i razem rzucili się w twórczy wir. Efektem ich spotkania jest Pillorian. Muzyka grupy czerpie zarówno z black metalu, mrocznego folku i awangardy, nosząc znamiona charakterystycznego stylu Haughma. Właśnie zakończyły się prace nad długogrającym debiutem zespołu. Ujrzy on światło dzienne na początku 2017 r. nakładem Eisenwald. Grupą z miejsca zainteresowali się włodarze holenderskiego Roadburn Festival, zapraszając na kolejną edycję. Nim jednak do niej dojdzie, Pillorian wystąpi w Polsce. 9 kwietnia w Poznaniu będziemy świadkami narodzin czegoś nowego, to pewne.

Jeden z nieodkrytych czarnych diamentów niemieckiej sceny odwiedzi Polskę, towarzysząc Pillorian w europejskiej trasie. Choć tajemnicza formacja z Bonn istnieje już kilkanaście lat, a pochwał nie szczędził jej nawet sam Tom Gabriel Fischer (Triptykon, ex-Celtic Frost), wielu nie miało okazji poznać jej twórczości. Koncert w Klubie u Bazyla będzie ku temu świetną okazją. Valborg to magia i przepastna soniczna czerń. To diabelski magnetyzm i mroczny puls zaklęty w dekadenckiej death/doom metalowej formule. Warto będzie ulec ich urokowi.

Podobne artykuły

Moanaa, Whalesong i Tsima zagrają we Wrocławiu

Tomasz Koza

Metalmania 2017: Fernando Ribeiro z Moonspell zaprasza na festiwal

Tomasz Koza

Zamów Rammstein: Paris na DVD i Blu-ray

Tomasz Koza

Buckethead: “Mogę jutro odejść”

Lena Knapik

Najazd wikingów na Kraków – koncert Ivara Bjørnsona i Einara Selvika w lutym 2019

Szymon Grzybowski

Nowy album Tenacious D “Post-Apocalypto” już w listopadzie

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!