MUZYKA NEWSY PŁYTY

Posłuchaj za darmo nowego albumu Opeth

“Sorceress” to nazwa dwunastego albumu Opeth wydanego przez Nuclear Blast. Całego wydawnictwo można za darmo przesłuchać przez iTunes, Spotify bądź Deezer z oficjalnej strony zespołu.

Do nagrania “Sorceress” zespół wrócił do Rockfield Studios w Walii, z którym związani byli m.in.Queen, Rush czy Judas Priest. Wcześniej, w 2014 roku, Szwedzi pracowali w nim nad “Pale Communion”. Kapela spędziła dwanaście dni w wiejskim otoczeniu, w spokojnej i inspirującej atmosferze, czego efektem jest potężna i intrygująca płyta, o której Mikael Åkerfeldt, lider Opeth, mówi:

Kocham ten album. Reszta zespołu też. Pisałem muzykę pięć czy sześć miesięcy, a w studiu spędziliśmy tylko dwanaście dni. Myślę, że po raz kolejny podjęliśmy krok naprzód. Albo w bok. Albo do tyłu. Gdzieś?! (…) Teraz jest on moim ulubionym w całej naszej dyskografii. Tak powinno być, prawda? Jest zarówno świeży, jak i stary, postępowy i odgrzewany. Ciężki i spokojny. Taki, jak lubimy. Mamy nadzieję, że wszyscy na świecie podzielą tę opinię. Zrobienie jego było radością. Pieprzoną radością było jego nagranie, a czystą radością będzie jego słuchanie.

opeth-sorceressTrack lista:

01. Persephone
02. Sorceress
03. The Wilde Flowers
04. Will O The Wisp
05. Chrysalis
06. Sorceress 2
07. The Seventh Sojourn
08. Strange Brew
09. A Fleeting Glance
10. Era
11. Persephone (Slight Return)

 

 

 

emp

Podobne artykuły

Premiera pierwszego singla z nowego albumu Myrkur

Tomasz Koza

Accept wyda “Symphonic Terror” i zapowiada trasę na 2019 rok

Agata Laszuk

Nowy album Paradise Lost pod koniec lata

Lena Knapik

Zostaw komentarz