MUZYKA NEWSY PŁYTY

Posłuchaj za darmo nowego albumu Opeth

“Sorceress” to nazwa dwunastego albumu Opeth wydanego przez Nuclear Blast. Całego wydawnictwo można za darmo przesłuchać przez iTunes, Spotify bądź Deezer z oficjalnej strony zespołu.

Do nagrania “Sorceress” zespół wrócił do Rockfield Studios w Walii, z którym związani byli m.in.Queen, Rush czy Judas Priest. Wcześniej, w 2014 roku, Szwedzi pracowali w nim nad “Pale Communion”. Kapela spędziła dwanaście dni w wiejskim otoczeniu, w spokojnej i inspirującej atmosferze, czego efektem jest potężna i intrygująca płyta, o której Mikael Åkerfeldt, lider Opeth, mówi:

Kocham ten album. Reszta zespołu też. Pisałem muzykę pięć czy sześć miesięcy, a w studiu spędziliśmy tylko dwanaście dni. Myślę, że po raz kolejny podjęliśmy krok naprzód. Albo w bok. Albo do tyłu. Gdzieś?! (…) Teraz jest on moim ulubionym w całej naszej dyskografii. Tak powinno być, prawda? Jest zarówno świeży, jak i stary, postępowy i odgrzewany. Ciężki i spokojny. Taki, jak lubimy. Mamy nadzieję, że wszyscy na świecie podzielą tę opinię. Zrobienie jego było radością. Pieprzoną radością było jego nagranie, a czystą radością będzie jego słuchanie.

opeth-sorceressTrack lista:

01. Persephone
02. Sorceress
03. The Wilde Flowers
04. Will O The Wisp
05. Chrysalis
06. Sorceress 2
07. The Seventh Sojourn
08. Strange Brew
09. A Fleeting Glance
10. Era
11. Persephone (Slight Return)

 

 

 

emp

Podobne artykuły

Arch Enemy prezentuje okładkę nowej płyty

Lena Knapik

Godsmack kończy nagrania do nowego albumu

Lena Knapik

Tiamat, My Dying Bride, Arkona zagrają na Castle Party 2017

Tomasz Koza

Zostaw komentarz