Paradise Lost
Strona główna » Posłuchaj fragmentu utworu z nowego albumu Paradise Lost
MUZYKA NEWSY PŁYTY

Posłuchaj fragmentu utworu z nowego albumu Paradise Lost

 

Nowy album brytyjskich pionierów gothic metalu ukaże się 1 września za pośrednictwem Nuclear Blast. Jak zapowiada zespół, w swoim piętnastym studyjnym krążku pragnie powrócić do początków swojej kariery, dostarczając fanom najcięższy od piętnastu lat materiał, łączący miażdżący doom metal z szorstkimi wokalami Nicka Holmesa i surowymi dźwiękami. Czy tak będzie? Wstępną odpowiedź na to pytanie dostarcza udostępniony przez Paradise Lost trwający niewiele ponad 30 sekund fragment utworu “The Longest Winter”.

Okładka płyty zaprojektowana przez Branca Studios przedstawia tytułową Meduzę o wężowych włosach, jedną z Gorgon występującą w mitologii greckiej, potrafiącą samym spojrzeniem zmienić człowieka w kamień. Gitarzysta Greg Mackintosh o ilustracji:

Kiedy pisaliśmy album “Medusa” i zdaliśmy sobie sprawę z tego, czym stały się nowe utwory, musieliśmy znaleźć artystę, które je odzwierciedli. Po poszukiwaniach, które trochę zajęły, natknęliśmy się na Branca Studios. Mają oko do projektowania, a ich nowoczesne podejście wpasowuje się w styl retro. Teraz stworzyli mieszankę barwnej stylizacji retro zachowującej klasyczny charakter Paradise Lost.

O samym brzmieniu Nick Holmes powiedział włoskiemu radiu Linea Rock:

Jeśli słuchaliście każdego albumu Paradise Lost, to ten najbardziej będzie zbliżony do “Shades Of God”, naszej trzeciej płyty. Mam tylko nadzieję, że będzie bardziej wyrafinowany, lepiej wyprodukowany i lepiej zagrany.

Mackintosh dodał, iż stylem będzie oscylował między “Gothic” a “Shades Of God”, uwzględniając również nowoczesne akcenty.

Zespół zapowiedział specjalny koncert w Stuttgarcie w LKA Longhorn, który odbędzie w dniu premiery nowego albumu. Paradise Lost podczas występu zagra cały materiał z “Medusa”. Później wraz z Pallbearer i Sinistro ruszy w europejską trasę, która niestety nie obejmie Polski.

Tracklista:

01. Fearless Sky (8:30)
02. Gods Of Ancient (5:50)
03. From The Gallows (3:42)
04. The Longest Winter (4:31)
05. Medusa (6:20)
06. No Passage For The Dead (4:16)
07. Blood & Chaos (3:51)
08. Until The Grave (5:41)
Bonusowe utwory:
09. Frozen Illusion (5:45)
10. Shrines (3:59)
11. Symbolic Virtue (4:38)

 

 

fot. materiały prasowe

Podobne artykuły

Suicidal Tendecies powraca z nowym krążkiem!

Tomasz Koza

Behemoth żartuje na koncercie Lamb of God

Agata Laszuk

Mike Portnoy: “Dlaczego nie możemy wszyscy się pogodzić?”

Agata Laszuk

Igor Cavalera o rozwoju swojej techniki w Sepulturze

Dominika Kudła

Norilsk wydaje nowy album

Agata Laszuk

Posłuchaj utworu z nowej płyty Cavalera Conspiracy

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!