MUZYKA NEWSY PŁYTY

Posłuchaj fragmentu utworu z nowego albumu Paradise Lost

 

Nowy album brytyjskich pionierów gothic metalu ukaże się 1 września za pośrednictwem Nuclear Blast. Jak zapowiada zespół, w swoim piętnastym studyjnym krążku pragnie powrócić do początków swojej kariery, dostarczając fanom najcięższy od piętnastu lat materiał, łączący miażdżący doom metal z szorstkimi wokalami Nicka Holmesa i surowymi dźwiękami. Czy tak będzie? Wstępną odpowiedź na to pytanie dostarcza udostępniony przez Paradise Lost trwający niewiele ponad 30 sekund fragment utworu “The Longest Winter”.

Okładka płyty zaprojektowana przez Branca Studios przedstawia tytułową Meduzę o wężowych włosach, jedną z Gorgon występującą w mitologii greckiej, potrafiącą samym spojrzeniem zmienić człowieka w kamień. Gitarzysta Greg Mackintosh o ilustracji:

Kiedy pisaliśmy album “Medusa” i zdaliśmy sobie sprawę z tego, czym stały się nowe utwory, musieliśmy znaleźć artystę, które je odzwierciedli. Po poszukiwaniach, które trochę zajęły, natknęliśmy się na Branca Studios. Mają oko do projektowania, a ich nowoczesne podejście wpasowuje się w styl retro. Teraz stworzyli mieszankę barwnej stylizacji retro zachowującej klasyczny charakter Paradise Lost.

O samym brzmieniu Nick Holmes powiedział włoskiemu radiu Linea Rock:

Jeśli słuchaliście każdego albumu Paradise Lost, to ten najbardziej będzie zbliżony do “Shades Of God”, naszej trzeciej płyty. Mam tylko nadzieję, że będzie bardziej wyrafinowany, lepiej wyprodukowany i lepiej zagrany.

Mackintosh dodał, iż stylem będzie oscylował między “Gothic” a “Shades Of God”, uwzględniając również nowoczesne akcenty.

Zespół zapowiedział specjalny koncert w Stuttgarcie w LKA Longhorn, który odbędzie w dniu premiery nowego albumu. Paradise Lost podczas występu zagra cały materiał z “Medusa”. Później wraz z Pallbearer i Sinistro ruszy w europejską trasę, która niestety nie obejmie Polski.

Tracklista:

01. Fearless Sky (8:30)
02. Gods Of Ancient (5:50)
03. From The Gallows (3:42)
04. The Longest Winter (4:31)
05. Medusa (6:20)
06. No Passage For The Dead (4:16)
07. Blood & Chaos (3:51)
08. Until The Grave (5:41)
Bonusowe utwory:
09. Frozen Illusion (5:45)
10. Shrines (3:59)
11. Symbolic Virtue (4:38)

 

 

fot. materiały prasowe

Podobne artykuły

Dlaczego na “…And Justice For All” nie słychać basu? Wyjaśnienia ze strony producenta albumu Metalliki

Tomasz Koza

Vuur, zespół Anneke Van Giersbergen, wraca do Krakowa w lutym!

Tomasz Koza

Baaardzo negatywne opinie odnośnie nowego Suicide Silence. Bardzo.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz