Danzig
Strona główna » Posłuchaj kolejnego utworu z nadchodzącego albumu Danzig
MUZYKA NEWSY PŁYTY

Posłuchaj kolejnego utworu z nadchodzącego albumu Danzig

Danzig udostępnił piosenkę “Last Ride” pochodzącą z krążka “Black Laden Crown”, który ukaże się już 26 maja nakładem Evilive Records/Nuclear Blast Entertainment. Wcześniej w tym roku do sieci trafił pierwszy singiel – “Devil on Hwy 9”.

W czerwcu tego roku przypada również 25. rocznica wydania jednego z najważniejszych krążków Danzig – „Danzig III: How The Gods Kill”. Był pierwszą płytą, która załapała się do listy Billboard’s Top 30 oraz pierwszą, którą samodzielnie wyprodukował Glenn Danzig. Aby uczcić rocznicę zespół wybierze się latem w trasę koncertową, podczas której przypomni wiele utworów z „How The Gods Kill”. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Ostatni albumem z autorskim materiałem jest „Deth Red Sabaoth” z 2010. W międzyczasie w 2015 roku pojawił się niezbyt dobrze odebrany krążek “Skeletons” zawierający wyłącznie covery. O długim czasie pomiędzy kolejnymi płytami Glenn dwa lata temu mówił:

Myślę, że pomiędzy “Danzig IV” a “Danzig V” była przerwa trwająca około dwóch lat, a między “V” a “VI” chyba trzech. Teraz wygląda na to, że nowy album pojawi się po czterech lub pięciu latach. Myślę, że jedną z przyczyn wydłużającego się czasu była trasa koncertowa po “Deth Red”. To nie były dwa-trzy miesiące. Dostawaliśmy oferty z Europy, a później wracaliśmy grać znowu w Stanach. Uważam, że tamta płyta wyszła naprawdę dobrze, mam nadzieję, że kolejna również da radę.

Tracklista:

01. Black Laden Crown
02. Eyes Ripping Fire
03. Devil On Hwy 9
04. Last Ride
05. The Witching Hour
06. But A Nightmare
07. Skulls & Daisies
09. Blackness Falls
09. Pull The Sun

Podobne artykuły

Zespół Decapitated wydał oświadczenie w sprawie oskarżenia

Lena Knapik

Perkusista Jukka Nevalainen ostatecznie opuszcza szeregi Nightwish

Lena Knapik

Koncert Soulfly już 21 lipca we Wrocławiu!

Dominika Kudła

Aetherian dzieli się nowym singlem

Agata Laszuk

Epica znów w Polsce. Zespół kolejną gwiazdą Czad festiwal!

Tomasz Koza

Dave Mustaine ma się dobrze. Megadeth wraca do koncertowania!

Krzysztof Natkański

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!