Strona główna » Posłuchaj kolejnego utworu z nadchodzącego albumu Danzig
MUZYKA NEWSY PŁYTY

Posłuchaj kolejnego utworu z nadchodzącego albumu Danzig

Danzig udostępnił piosenkę “Last Ride” pochodzącą z krążka “Black Laden Crown”, który ukaże się już 26 maja nakładem Evilive Records/Nuclear Blast Entertainment. Wcześniej w tym roku do sieci trafił pierwszy singiel – “Devil on Hwy 9”.

W czerwcu tego roku przypada również 25. rocznica wydania jednego z najważniejszych krążków Danzig – „Danzig III: How The Gods Kill”. Był pierwszą płytą, która załapała się do listy Billboard’s Top 30 oraz pierwszą, którą samodzielnie wyprodukował Glenn Danzig. Aby uczcić rocznicę zespół wybierze się latem w trasę koncertową, podczas której przypomni wiele utworów z „How The Gods Kill”. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Ostatni albumem z autorskim materiałem jest „Deth Red Sabaoth” z 2010. W międzyczasie w 2015 roku pojawił się niezbyt dobrze odebrany krążek “Skeletons” zawierający wyłącznie covery. O długim czasie pomiędzy kolejnymi płytami Glenn dwa lata temu mówił:

Myślę, że pomiędzy “Danzig IV” a “Danzig V” była przerwa trwająca około dwóch lat, a między “V” a “VI” chyba trzech. Teraz wygląda na to, że nowy album pojawi się po czterech lub pięciu latach. Myślę, że jedną z przyczyn wydłużającego się czasu była trasa koncertowa po “Deth Red”. To nie były dwa-trzy miesiące. Dostawaliśmy oferty z Europy, a później wracaliśmy grać znowu w Stanach. Uważam, że tamta płyta wyszła naprawdę dobrze, mam nadzieję, że kolejna również da radę.

Tracklista:

01. Black Laden Crown
02. Eyes Ripping Fire
03. Devil On Hwy 9
04. Last Ride
05. The Witching Hour
06. But A Nightmare
07. Skulls & Daisies
09. Blackness Falls
09. Pull The Sun

Podobne artykuły

Nowa, całkowicie portugalska płyta Moonspell w listopadzie

Lena Knapik

The Offspring – nowy album na początku 2020 roku

Krzysztof Natkański

Primordial publikuje teledysk do pierwszego singla z nadchodzącej płyty

Dominika Kudła

Nergal w folkowo-bluesowej wersji

Lena Knapik

Epica zagra kolejny koncert w Polsce

Tomasz Koza

Wyjątkowy koncert Anthrax w Polsce podzielony na dwie części. Sprawdź rozkład jazdy.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz