MUZYKA NEWSY PŁYTY

Posłuchaj utworu z nowej płyty Mastodon i poznaj szczegóły nowego albumu

Siódmy album studyjny formacji Mastodon zatytułowany “Emperor Of Sand” pojawi się 31 marca nakładem Reprise Records. Już teraz można posłuchać otwierającego krążek utworu “Sultan’s Curse”.

Producentem kolejny raz został Brendan O’Brien, który współpracował już z zespołem przy ich przełomowym, koncepcyjnym albumie “Crack The Skye”.

Perkusista Brann Dailor zdradził niedawno magazynowi “Rolling Stone”, że tematyką nowego materiału będzie zmaganie się ze śmiertelnością. Poparte będzie ono autentycznymi przeżyciami muzyków, którzy widzieli bliskich przyjaciół i członków rodziny, u których w przeciągu ostatnich kilku lat zdiagnozowano nowotwór. Jak mówi Dailor:

Czas jest poważnym tematem albumu. Ile nam go zostało? Co robimy z naszym czasem? (…) Będzie o przechodzeniu przez raka, przechodzeniu przez chemioterapię i wszystkich rzeczach związanych z tym. Nie chcę opowiadać o tym dosłownie. Ale to jest tam, przeczytacie o tym między wierszami.

O muzycznym kierunku, w którym zmierza nowa płyta, opowiadał gitarzysta Bill Kelliher. Jego zdaniem:

Jest trochę jak poprzedni album, ale myślę, że wkracza głębiej w niektóre obszary – trochę więcej składników psychodelicznych, trochę mniej technicznych. Znajdzie się kilka miejsc, w których jeszcze nigdy nie byliśmy.

Tracklista:

01. Sultan’s Curse
02. Show Yourself
03. Precious Stones
04. Steambreather
05. Roots Remain
06. Word To The Wise
07. Ancient Kingdom
08. Clandestiny
09. Andromeda
10. Scorpion Breath
11. Jaguar God

 

 

 

Podobne artykuły

Miesiąc po wypadku zmarła managerka Adrenaline Mob

Lena Knapik

Fernando Ribeiro (Moonspell) o albumie “1755” w kontekście języka

Dominika Kudła

Fani Suicide Silence z petycją o niewydawanie nowego albumu

Lena Knapik

Zostaw komentarz