NEWSY WIDEO

Powstał dokument o black metalu. Premiera w kwietniu.

Jest szansa na rehabilitację kinematografii w zakresie tematyki black metalu po, co prawda jeszcze nie wypuszczonym, ale już zbierającym ogromną liczbę negatywnych komentarzy, filmie “Lords Of Chaos. 11 kwietnia odbędzie się premiera filmu dokumentalnego “Blackhearts”.

Obraz przybliży sylwetki trzech bohaterów, Sina z Iranu, Hectora z Kolumbii oraz Kaiadasa z Grecji, zmierzających do Norwegii, mekki muzyki, która miała ogromny wpływ na ich życie. Co sprawia, że realizują swoje marzenia, ryzykując pod drodze życie, trafiając do więzienia czy nawet zaprzedając duszę szatanowi?

Sina jest jedynym aktywnym black metalowym artystą w Iranie, a decydując się na podążanie za marzeniami i podróż do Norwegii, naraża swoje życie. Hektor jest zadeklarowanym satanistą i organizuje rytuał zaprzedania duszy szatanowi w zamian za pozytywne rozpatrzenie jego wniosku o wizę. Hector natomiast za dnia reprezentuje skrajnie prawicową, powszechnie uznawaną za neonazistowską, partię Złoty Świt. W nocy zaś staje się liderem black metalowego zespołu Naer Mataron. Do tego 20 lat spędził w więzieniu w związku z powiązaniami z grupą przestępczą.

Film ma prezentować zupełnie świeże podejście do tematu na podstawie trzech różnych osobowości. Został nagrodzony podczas wielu gali związanych z kinematografią, między innymi w kategorii “Najlepszy Międzynarodowy Film Dokumentalny” na festiwalu Sound On Screen Film Festival 2016. Zebrał również wiele pochlebnych opinii w kwestii niekonwencjonalnego podjęcia tak kontrowersyjnego tematu.
Podobne artykuły

Helloween Pumpkins United na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Orion: “Będzie nowy materiał Behemoth”

Kinga Parapura

Byli muzycy Eluveitie podpisali umowę z Nuclear Blast. Nowy zespół to Cellar Darling.

Lena Knapik

Zostaw komentarz