Image default
NEWSY PŁYTY

Premiera metalowej opery Therion już w styczniu
Christofer Johnsson, założyciel Therion, nad projektem swojego życia pracował od dziesięciu lat. Początkowo miała to być zwykła, klasyczna opera na kształt twórczości wielkich mistrzów gatunku. Z czasem wdarły się do niej ciężkie, elektryczne dźwięki gitary i tak powstała nowa koncepcja metalowej opery. Potężne dzieło zatytułowane “Beloved Antichrist”, inspirowane opublikowaną w 1900 roku “Krótką powieścią o Antychryście” Władimira Sołowjowa, ukaże się już 26 stycznia 2018 roku nakładem Nuclear Blast.

“Beloved Antichrist”, składający się z trzech płyt, będzie czymś więcej niż tylko albumem koncepcyjnym. To pełna metalowa opera z wieloma rozdziałami, odsłaniająca kompletną opowieść, wyśpiewaną przez chór oraz 29 różnych ról i postaci. Kapela zapewnia, że dzięki pomocy wieloletnich współpracowników fani odnajdą klasyczne brzmienie Therion. Dzieło trwa trzy i pół godziny, a sam zespół pracuje nad monumentalnym przedsięwzięciem – możliwością wprowadzenia całej produkcji na scenę.

Przypominamy również, że w ramach europejskiej trasy zespół odwiedzi Polskę. 16 marca Szwedzi zawitają do wrocławskiego A2, 17 marca do warszawskiej Progresji, a 18 marca do gdańskiego B90.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Annihilator ponownie w Polsce i to trzy razy!

Kinga Parapura

Architects na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Byli muzycy Eluveitie podpisali umowę z Nuclear Blast. Nowy zespół to Cellar Darling.

Lena Knapik

Zostaw komentarz