MUZYKA NEWSY

Premiera nowego singla Paradise Lost “The Longest Winter”

 

W sieci pojawiło się lyric video do utworu “The Longest Winter” prosto od Brytyjczyków z Paradise Lost. Ścieżka jest pierwszym utworem na nadchodzącym albumie “Medusa”, który ukaże się we wrześniu nakładem Nuclear Blast.

Frontman i wokalista Paradise Lost – Nick Holmes opowiada o kontekście utworu:

Przeczytałem raz historię o tym, jak natura zaczęła się odradzać w wyłączonej strefie po katastrofie w Czarnobylu z 1986 – konkretnie chodziło o populację wilków. Było dla mnie pocieszające, że nie zważywszy jak bardzo gatunek ludzki plądrował planetę umyślnie lub mniej świadomie, życie potrafi przetrwać w wielu kształtach i formach. Ale ludzie pozostają ludźmi i właśnie ostatnio dowiedziałem się, że istnieje okres w ciągu roku, kiedy można organizować wyprawy na polowanie w tę wyłączoną strefę.

Nick przyznaje:

Jeśli “Medusę” miałbym przyrównać do któregoś z wcześniejszych albumów, powiedziałbym, że jest najbardziej zbliżony do “Shades Of God”- naszego trzeciego albumu. Myślę jednak, że jest bardziej wyrafinowany i lepiej wyprodukowany, niż ten drugi, o którym wspomniałem.

Gregor dodał:

Pod względem stylu “Medusa” stoi pomiędzy “Gothic” i “Shades Of God” z wieloma nowoczesnymi elementami.

Wcześniej na temat albumu pisaliśmy tutaj. Paradise Lost planuje obszerną trasę po Europie w ramach promocji płyty wraz z Pallebearer z Ameryki i Sinistro z Portugalii.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Tom Araya ma swój posąg… w ukraińskim ZOO!

Lena Knapik

Nie żyje Martin Eric Ain (Hellhammer, Celtic Frost)

Agata Laszuk

Festiwal “Uwolnić Muzykę” kontra… parafia w Środzie Śląskiej

Agata Laszuk

Zostaw komentarz