NEWSY PŁYTY WIDEO

Premiera płyty i teledysku Meshuggah

Dwie nowości od szwedzkich pionierów tech-metalu. Do sieci trafił klip obrazujący “Clockworks”, a na sklepowe półki ósmy longplay zatytułowany “The Violent Sleep Of Reason”.

Okładka inspirowana była ryciną Francisca Goi “Kiedy rozum śpi, budzą się potwory” (ang. “The Sleep Of Reason Produces Monsters”). Za jej wykonanie odpowiada Keerych Luminokaya, artysta, który już wcześniej współpracował z zespołem chociażby przy “Koloss” oraz “The Ophidian Trek”.

Istnieje pewna energia, która pochodzi z nagrywania na żywo. Nie tak jak przy nagrywaniu najpierw perkusji i naprawianiu wszystkiego, co musi być naprawione, żeby brzmiało idealnie, i późniejszym dogrywania gitar. Nie ma niczego złego w takim sposobie nagrywania, ale chcieliśmy zrobić krok w tył, zrobić, jak robiliśmy na początku lat 90, wrócić w tym sensie do oldschoolu. Chcieliśmy podjąć wyzwanie, które się z tym wiąże.

Muzyk podkreśla, że poprzednie płyty, “Obzen” i “Koloss”, były dobrymi albumami, ale w jego przekonaniu zbyt perfekcyjnymi. Nie uchwyciły ducha i energii zespołu, która została zarejestrowania teraz.

Producentem “The Violent Sleep Of Reason” był sam zespół, a materiał został zarejestrowany w Puk Studios w Danii.

meshuggah-the-violent-sleep-of-reasonTrack lista:

01. Clockworks
02. Born In Dissonance
03. MonstroCity
04. By The Ton
05. Violent Sleep Of Reason
06. Ivory Tower
07. Stifled
08. Nostrum
09. Our Rage Won’t Die
10. Into Decay

Podobne artykuły

To jest cios! Gojira, Testament, Azarath, Pain, Brujeria i wielu innych dołącza do Brutal Assault 2018!

Tomasz Koza

Nowy teledysk do utworu Marty’ego Friedmana

Agata Laszuk

Zobacz interaktywne, 360-stopniowe wideo od Slipknot

Lena Knapik

Zostaw komentarz