NEWSY WIDEO

Premiera teledysku Dragonforce

Już 19 maja nakładem earMUSIC ukaże się nowa płyta Dragonforce zatytułowana “Reaching Into Infinity”. Już teraz można obejrzeć pierwszy teledysk do kolejnego ujawnionego utworu – “Ashes Of The Dawn”.

Nadchodzący album będzie siódmym studyjnym albumem zespołu oraz trzecim nagranym z wokalistą Marcem Hudsonem, który dołączył do grupy w 2011 roku. Na nowym materiale zadebiutuje również perkusista Gee Anzalone. Większość nagrań została zrealizowana w szwedzkim studiu Fascination Street w Örebro pod okiem producenta Jensa Bogrena (Opeth, Amon Amarth, Katatonia). Kapela nagrywała także podczas trasy promującej krążek “Killer Elite” w angielskim Dark Lane Studios oraz w należącym do niej Evil1 Studios w Charleville-Mézières we Francji oraz Shredforce One Studios w Kalifornii. Skąd taka rozbieżność? Basista Frédéric Leclercq wyjaśnia:

Wylatywaliśmy, graliśmy na festiwalu, później z powrotem do studia i znowu na trasę. To było bardzo intensywne i bardzo wyczerpujące. Grałem nie tylko na basie – zrobiłem wiele partii gitary rytmicznej, elektrycznej czy akustycznej i parę razy zdarzało mi się tracić panowanie nad sobą. Chyba jak każdemu z nas w pewnym momencie, ponieważ chcieliśmy dać z siebie wszystko co najlepsze.

Zespół deklaruje, że przy tworzeniu nowych utworów otworzył się jak nigdy dotąd. Gitarzysta Herman Li mówił o tym, iż priorytetem pierwszych albumów Dragonforce była szybkość. Wraz z nową płytą zespół postanowił urozmaicić swoje brzmienie poprzez dodanie różnorodnych elementów. Potwierdza to również Leclercq:

Myślę, że już udowodniliśmy to, że jesteśmy dobrzy w szybkiej grze. Teraz chcemy wnieść w naszą muzykę więcej różnorodności. Nie pozostajemy w naszej strefie komfortu i stawiamy sobie nowe wyzwania. Naprawdę chciałem poeksperymentować z wokalami Marca. Myślę, że ludzie będą zaskoczeni ich brutalnością.

Płyta będzie dostępna w zwykłym formacie CD oraz w DVD, na którym jako bonus zostanie dołączony koncert Dragonforce zarejestrowany podczas Przystanku Woodstock w 2016 roku.

Podobne artykuły

Firespawn prezentuje klip do „Full of Hate”

Agata Laszuk

Alex Lifeson (Rush): “Po ponad czterdziestu latach czujemy, że już wystarczy”

Dominika Kudła

W jaki sposób roboty słyszą metal?

Agata Laszuk

Zostaw komentarz