Hunter
Strona główna » Premiera teledysku Hunter do utworu “Niewesołowski”
NEWSY WIDEO

Premiera teledysku Hunter do utworu “Niewesołowski”

Przed Wami najnowszy klip zespołu Hunter do utworu „Niewesołowski” z najnowszej płyty „NieWolnOść”! Premiera płyty odbyła się niespełna 3 miesiące temu i spotkała się ze świetnym odbiorem wśród fanów zespołu.

Punktem wyjścia powstania utworu „Niewesołowski”, a co za tym idzie również obrazu do niego, był dramat Shakespear’owski, a konkretnie “Makbet” i “Hamlet”. Rację będą mieli także Ci, którzy dostrzegą w nim analogie do konkretnych postaci współczesnych. Utwór opowiada o człowieku, który licząc, że ujdzie mu to na sucho, za życia dopuścił się rzeczy potwornych, a teraz u bram upragnionego Raju, czeka zawieszony gdzieś pomiędzy Niebem, a Piekłem zadając sobie nieustannie jedno, uporczywe pytanie – “Stukać, czy nie stukać..?”. Wszystko to z towarzyszeniem piekielnego, cyrkowego baletu postaci, będących swego rodzaju reminiscencjami głównego antybohatera oraz przy dźwiękach i szyderczo-ironicznej narracji nieco upiornego zespołu.

Teledysk powstał we współpracy z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza. W roli głównej wystąpił Marcin Tyrlik oraz “Zespół Śmieci i Tańca”, czyli absolwenci Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Reżyserię obrazu powierzono Tomaszowi “Valdallowi” Czarneckiemu, który ma swoim dorobku również Piosenki Tiger Lillies w wykonaniu Zespołu Śmierci i Tańca. Zdjęcia i montaż obrazu stworzyli Krzysztof Bębenek i Adam Gewartowski (E-Movies Productions).

Utwór będzie można usłyszeć na żywo podczas nadchodzącej trasy koncertowej promującej najnowsze wydawnictwo zespołu Hunter, która obejmie miasta:

17.02 – Sopot
18.02 – Szczecin
19.02 – Zielona Góra
03.03 – Żyrardów
04.03 – Gostyń
05.03 – Poznań
10.03 – Białystok
11.03 – Gomunice
12.03 – Bielsko-Biała
17.03 – Zabrze
18.03 – Kraków
19.03 – Wrocław
24.03 – Łódź
25.03 – Opole
26.03 – Łomża
31.03 – Rzeszów
01.04 – Chełm
02.04 – Lublin
07.04 – Bydgoszcz
08.04 – Malbork
09.04 – Olsztyn
21.04 – Radom
22.04 – Warszawa

Podobne artykuły

Six Feer Under: nowy krążek już niebawem

Lena Knapik

Metalmania 2017: poznaj ceny biletów

Tomasz Koza

Pierwsza publiczna wypowiedź byłego gitarzysty Static-X po odsiadce za seks z nieletnią

Lena Knapik

Blindead przedstawia nowy singiel

Tomasz Koza

Korn przedstawia kolejny teledysk

Lena Knapik

Nowa polityka Spotify będzie cenzurować utwory muzyków oskarżanych o przemoc

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!