Strona główna » Primal Fear wkroczył do studia, nowa płyta w przyszłym roku
NEWSY PŁYTY

Primal Fear wkroczył do studia, nowa płyta w przyszłym roku

Wiadomo już, że muzycy z Primal Fear wybrali 12 z 30 napisanych kompozycji, które znajdą się na nowym albumie “Apocalypse”. Aktualnie zespół jest już na etapie nagrywania utworów. Krążek ma się ukazać w połowie 2018 roku nakładem Frontiers Music Srl. Producentem został basista grupy, Mat Sinner, a miksowaniem zajmie się Jacob Hansen (Volbeat, Delain, Amaranthe) w Hansen Studios w Danii.

Stylistycznie nowy materiał ma przypominać ostatni i według grupy najbardziej udany album “Rulebreaker” z 2016 roku. Jak mówi wokalista Ralf Scheepers:

Nie wiem, skąd to się bierze i jak nam się to udaje, ale od jakiegoś czasu mamy niezwykły napływ twórczy w pisaniu świetnych heavy metalowych dźwięków. I jeszcze raz – nic, z czego nie jesteśmy w 100 proc. zadowoleni, nie zostanie wydane. Możecie zaufać marce Primal Fear.

Mat Sinner:

Jestem naprawdę zaskoczony kreatywnością w zespole. Każdy członek bierze udział w pisaniu i jestem bardzo zadowolony z wyboru utworów i produkcji. Możecie się spodziewać albumu z pełną metalową energią oraz surową siłą!

Wiadomo już, że latem zespół będzie intensywnie zasilał festiwale, a później ruszy w światową trasę promującą nowy krążek. Szczegóły jeszcze nie są znane.

10 listopada Primal Fear wydał dwupłytową kompilację zatytułowaną “Best Of Fear”. Jak sama nazwa wskazuje, na płytach znalazły się najlepsze utwory z ostatnich 10 lat pracy zespołu. Nie zabrakło jednak świeżości – na trackliście pojawiły się również cztery nowe specjalnie nagrane na tę okazję piosenki.


↘Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Marilyn Manson opublikował nowy singiel – “KILL4ME”

Agata Laszuk

Premiera solowego utworu Jonathana Davisa “What It Is”

Lena Knapik

Posłuchaj nowego utworu Nitro

Lena Knapik

Aktualizacja wykonawców na Summer Dying Loud 2018

Tomasz Koza

Posłuchaj debiutu Pillorian (ex-Agalloch) w całości

Tomasz Koza

Nowy album Entombed A.D. w przyszłym roku

Lena Knapik

Zostaw komentarz