NEWSY PŁYTY WIDEO

Rammstein: ruszyły prace nad nowym albumem

 

To już oficjalne – trwają prace nad następcą “Liebe Ist Für Alle Da” z 2009 roku. Nowy, siódmy krążek Rammstein nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Potwierdza to zespół w najnowszym wywiadzie.

W aktualnym anglojęzycznym wydaniu Metal Hammer gwiazdą okładki został Rammstein. Do sieci wyciekły fragmenty zawartego w czasopiśmie wywiadu. Chociaż są niezbyt obfite i zapewne wyrwane z kontekstu, dają wielkie nadzieje na coraz bliższy studyjny album zespołu. Od gitarzysty i założyciela Richarda Kruspe możemy się dowiedzieć:

To naprawdę zależy od naszego wokalisty Tilla, który potrafi dokończyć nasze tajemnicze pomysły. W tym momencie mamy 30 koncepcji, niektóre z tekstami, niektóre bez. (…) Pracujemy nad wokalami, później możemy rozważyć zmianę producenta. Jest wiele znaków zapytania, na które nie mamy jeszcze odpowiedzi.

Gitarzysta Paul Landers dodał:

Teraz naszym celem jest napisanie naprawdę dobrych utworów, a może nawet spróbowanie nietypowych metod, nowych pomysłów czy zmiany ścieżki. (…) Może się tak zdarzyć, że babcia posłucha albumu i stwierdzi, że jest taki sam jak pozostałe. Ale my naprawdę chcemy, żeby to był kolejny kamień milowy.

Muzycy podkreślają, że pracują tak szybko, jak tylko mogą, ale Rammstein w pierwszej kolejności stawia na jakość. Zapewniają jednak, że kapela z całą pewnością nie weźmie jeszcze jednego roku wolnego.

Póki co już 19 maja będzie się można zadowolić DVD wypuszczonym przez kapelę “Rammstein: Paris”. Materiał w reżyserii Jonasa Akerlunda przedstawia koncert zarejestrowany w 2012 roku w Paryżu.

Zrób zakupy za min. 220 zł i wykorzystaj kod rabatowy 12%: METALNEWS01

Zostaw komentarz