INNE NEWSY

Ray Luziera: “nigdy nie zażywałem narkotyków”
Seks, drugs and rock’n’roll. Od dekad ta trójca wydaje się ciągle aktualna, a dostarczane od muzyków opowieści i wspomnienia, a także deklaracje odwykowe, zdają się to potwierdzać. Mało jest jednak publicznych głosów takich, jak Ray’a Luziera, perkusisty Korn, który odkąd pamięta, stroni od narkotyków.

Muzyk w wypowiedzi The You Rock Foundation przyznał, że rozpoczynając edukację w szkole muzycznej w Los Angeles, zaczął stykać się z mnóstwem osób, które brały dragi. Twarze znajomych po imprezach, na których nie brakowało środków odurzających, skutecznie utwierdzały go w tym, aby być czystym. Poza tym całą energię wolał przeznaczyć na doskonaleniu swojego warsztatu. Jak mówił:

“Byłem tym geekiem, który chodzi na zajęcia i ćwiczy, aby być coraz lepszym w graniu na instrumencie. Podjąłem taką decyzje w bardzo młodym wieku. Widziałem, co to robi ludziom, widziałem oddzielających się od przyjaciół ludzi, widziałem wiele rozpadów kapel, widziałem wiele opróżnionych kont bankowych – wiele naprawdę złych rzeczy, spowodowanych tym nałogiem. Jestem więc jednym z nielicznych rock and rollowców, i tak będzie aż do śmierci, który nigdy nie brał narkotyków. Widziałem, co robiły innym ludziom – to jedyny powód mojej decyzji.”

Przez całe życie trzymał się jednej prostej zasady: jeśli czegoś nie zaczniesz, nie musisz tego zatrzymywać:

“To dotyczy papierosów, trawki, narkotyków, wszystkiego, co nie jest dobre dla twojego ciała. To moja teoria i żyję nią. Jestem żywym dowodem tego, że można się znaleźć w podejrzanej sytuacji, ale ciągle można powiedzieć “nie”. Szczerzę wierzę w to, że muzyka potrafi unieść wyżej niż jakikolwiek narkotyk. Takich uczuć i emocji, jakich dostarcza mi pójście na koncert czy włączenie ulubionej płyty, nie zapewni mi żaden narkotyk czy sztuczna substancja.”

Całą wypowiedź można zobaczyć poniżej:

Ray Luzier dołączył do Korn w 2007 roku po odejściu poprzedniego perkusisty, Davida Silverii. Początkowo był jedynie muzykiem koncertowym, jednak w 2009 roku stał się pełnoprawnym członkiem zespołu.
Fot. Materiały promocyjne

Zostaw komentarz