Strona główna » Rhapsody Of Fire z repertuarem Rhapsody
NEWSY PŁYTY

Rhapsody Of Fire z repertuarem Rhapsody
Rhapdsody Of Fire, zespół utworzony po rozpadzie Rhapsody, zapowiedział nową płytę. Na 75-minutowym krążku mają się znaleźć nagrane na nowo wersje utworów z pierwszych pięciu lat działalności Rhapsody. Nazwa Rhapdsody Of Fire powstała w 2006 roku ze względu na naruszenie praw autorskich marki Rhapsody.

W ubiegłym roku szeregi zespołu opuścił wokalista Fabio Lione oraz perkusista Alex Holzwarth. Chociaż pozostali muzycy przyznali, że to duża strata, postanowili się nie poddawać i dalej działać, a po znalezieniu odpowiedniego zastępstwa na wakaty – dalej tworzyć. Słowa dotrzymali. Niedawno Rhapdsody Of Fire przedstawił nowych członków zespołu: wokalistę Giacomo Voliego oraz perkusistę Manu Lottera. Teraz bierze się za nowy album.

Wiadomo już, że płyta będzie zawierać 14 utworów z wczesnego repertuaru Rhapsody. Wszystko, począwszy od perkusji, gitar, klawiszy i wokalu, poprzez chórki i klasyczne instrumenty muzyczne, zostanie nagrane na nowo. Klawiszowiec Alex Staropoli mówi:

Ponowne nagrywanie starszych utworów nie jest aż tak powszechne wśród zespołów, chyba przez brak pewności siebie. Niektórzy muzycy i fani uważają, że tego, co jest częścią przeszłości, nie należy ruszać. My się z tym nie zgadzamy. (…) Mieliśmy już okazję przesłuchać kilku, póki co surowych miksów, ale śmiało możemy powiedzieć, że efekt wykracza daleko poza nasze oczekiwania.

Zespół jest absolutnie przekonany, że osiągnie wspaniale rezultaty. Pomóc ma precyzja grania, nowe podejście do wokalu Giacomo, nowoczesne technologie oraz świetny mastering, który nada utworom niesamowite brzmienie. Jak zapewnia Staropoli, wszystko zostanie stworzone z ogromna pasją i szacunkiem dla utworów, których współautorem jest Luca Turilli, współzałożyciel Rhapsody.

Album ma się ukazać wiosną tego roku.


Podobne artykuły

Forndom na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Zespół Guns N’ Roses po trzech latach zakończył dotychczasową trasę

Tomasz Koza

Członkowie As I Lay Dying wyjaśniają kontrowersyjny powrót w emocjonalnym 30-minutowym filmie

Agata Laszuk

Debiutancki album Ragehammer ukaże się na winylu

Tomasz Koza

Insomnium i Tribulation już za kilka dni w Warszawie i Krakowie

Dominika Kudła

Posłuchaj jak brzmi kolejny utwór Tribulation „Lady Death”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!