Image default
INNE NEWSY

Rowan Robertson chciałby opublikować nieznane utwory DIO


Gitarzysta DIO z przełomu lat 80-tych i 90-tych wyraził chęć opublikowania utworów, które powstały podczas sesji nagraniowej albumu „Lock Up the Wolves”, choć nigdy na płytę nie trafiły. Poniżej wypowiedź muzyka dla “The Metal Voice”, udzielona podczas tegorocznych targów NAMM:

Są dwie kompozycje, które zostały zarejestrowane, ale nie trafiły na album w 1990 roku. Bardzo chciałabym otrzymać prawne pozwolenie na opublikowanie ich. Nie chcę mieć kłopotów. Chciałbym po prostu, żeby świat je usłyszał. Sądzę, że gdyby Ronnie żył, zgodziłby się na to.

Robertson wyznał w 2015 roku, że zagrał utwory przed Wendy Dio, lecz ta uznała je za „niewystarczająco dobre” pod względem jakościowym, by można je było osobno wydać.

Ich robocze tytuły to „Hell Wouldn’t Take Her” oraz „The River Between Us”.

Gitarzysta został też poproszony o wyrażenie opinii na temat trasy z hologramem Dio, która ruszyła pod koniec ubiegłego roku.

Sądzę, że to coś wspaniałego. Coś, co podtrzymuje wspomnienie o nim. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Rowan Robertson został przyjęty w szeregi DIO w wieku siedemnastu lat, co zawdzięczał po części swojej wytrwałości. Nadsyłane dema z początku nie zainteresowały zespołu. Przesłuchań muzyka było kilka. Ostatecznie gitarzysta grał u boku Dio do roku 1991, gdy ten powrócił na chwilę do Black Sabbath.Źródło: Blabbermouth.net

Podobne artykuły

Primordial publikuje teledysk do pierwszego singla z nadchodzącej płyty

Dominika Kudła

Szkocka policja “uratowała” metalowych obozowiczów, których wzięła za samobójców

Lena Knapik

Pierwsze oficjalne zdjęcie I Am Morbid

Lena Knapik

Zostaw komentarz